Kariyerinde Orduspor formasıyla profesyonel olduktan sonra bir dönem altyaş milli takım geniş havuzuna seçilen Furkan Mızrak, daha sonrasında ise profesyonel liglerde birçok maça çıkmıştı. Bu sezon başında Orduspor 1967 A.Ş.'ye transfer olan ve ve ilk maçta ilk 11'de forma giymesine rağmen lig genelinde Fatih Mankır'ın arkasında kalan Furkan Mızrak, hem Cüneyt Tiryaki hem de Bülent Demirkanlı döneminde yedek kulübesinin vazgeçilmezi olmuştu. Mızrak, sezonun ilk yarısında 6 lig maçında 144 dakika şans bulurken Sinan Yücer gözetiminde ise kadroya dahi giremedi.

Furkan Mızrak-1

Ligde Orduspor 1967 A.Ş. formasını son olarak 10.hafta maçında sadece 10 dakika giyen Furkan Mızrak, ligin ilk yarısının diğer maçlarında ise yedek kulübesinde kalarak ilk yarıyı tamamlamıştı. Orduspor 1967 A.Ş.'nin Antalya Belek'te yaptığı kamp kadrosunda yer alan Furkan Mızrak, Sinan Yücer gözetimindeki Orduspor 1967 A.Ş.'de önce Sultanbeyli Belediyespor ardından ise Güneş Holding Çankaya Spor Kulübü maçının kadrosuna giremedi.

Sinan yücer-3

Futbola Ordu Amatör Lig takımlarından Ordu İdman Yurduspor'da başladıktan sonra Orduspor altyapısına geçen ve Mor-Beyazlı ekipte profesyonel olan Furkan Mızrak, Mor-Beyazlı takımda üç farklı ligde forma giydikten sonra takımdan ayrılmıştı. Kariyerinde Kıbrıs Ligi’de olmak üzere farklı takımlarda forma giydikten sonra son olarak Yomraspor'da şans bulan Mızrak, altı sene aradan sonra Ordu’da Orduspor 1967 A.Ş. forması giydi. Furkan Mızrak bu sezon Orduspor 1967 A.Ş. forması ile sadece Türkiye Kupası maçı olan Ümraniyespor karşılaşmasında 90 dakika sahada kalmıştı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ