Hem profesyonel hem de amatör takımların transfer çalışmalarını sürdürdüğü yaz transfer döneminde İstanbul 1.Amatör Lig ekiplerinden Küçükayasofya, tanıdık bir transfer yaptı. İstanbul 1.Amatör Lig ekiplerinden Küçükayasofya, 2017-2018 sezonunun ikinci yarısında Orduspor'a transfer olan ve Bölgesel Amatör Lig'de sekiz karşılaşmada şans bularak takımın küme düşmesinin ardından veda eden Enes Kaburga'yı kadrosuna kattı.

Batı Trakya Türklerispor altyapısında uzun süre forma giydikten sonra kısa bir süre Yeni Malatyaspor altyapısında şans bulan Enes Kaburga, daha sonra profesyonel liglerde Gaziosmanpaşa forması giymişti. Kısa süre sonra amatör lige dönerek Edirnespor ve Bayrampaşa Altıntepsi Spor formaları giyen Enes Kaburga, daha sonra Orduspor'a transfer olmuştu. Orduspor'dan ayrıldıktan sonra İstanbul'da farklı amatör takımlarda şans bulan Kaburga, sırasıyla Avcılar Spor Kulübü, Güngören, Cevatpaşaspor ve Merter'de forma giydi.

28 yaşındaki orta saha oyuncusu Enes Kaburga, kariyerinde şu ana kadar, Bölgesel Amatör Lig'de 12 maça çıkarken bunların 8'ini Orduspor formasıyla oynadı.
 

Editör: Samet Karadağ