Kurs merkezilerinden bir tanesi olan Fatsa ORMEK’te kursiyerlerin eserlerinden oluşan yıl sonu sergisi açıldı. Fatsa Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen yıl sonu sergisinin açılış programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsa Kaymakamı Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, daire başkanları, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda kursiyer ile davetliler katıldı.

Yıl sonu sergisi açılışında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ORMEKlerin fırsat eşitliğinin sunulduğu en önemli mekanlardan biri olduğuna vurgu yaptı. ORMEK ile amaçlarının kursiyerlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve el becerilerini geliştirmek olduğuna dikkat çeken Güler, “Öğretmenlerimizle ve kursiyerlerimizle çok güzel bir ortam var. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim buradaki en büyük amacımız kursiyerlerimizin el emeklerini ve sanatlarını ortaya çıkarmak. Bu çalışmaları hem ekonomiye katmak hem halkımızla paylaşmak hem de sizlere para kazandırmak istiyoruz. Bunun için en önemli kavram fırsat eşitliği. Bizde bu fırsat eşitliğini sağlamaya özen gösteriyoruz. Kadını, erkeği, engellisi hepsi bizim nazarımızda birdir ve kıymetlidir. Bu sebeple hem bizler hem de hocalarımız sizlerin emrindeyiz. Fatsa’mızda da bu eserlerin hem sergileneceği hem de satışının yapılacağı bir mekân oluşturacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, serginin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Fatsa Ormek Sergi 1

Her yaştan vatandaşa hizmet

Açılışa katılan Fatsa Kaymakamı Avni Kula, “Bir yıllık bir çabanın sonunda el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği kursun açılışındayız. Bu kursların düzenlenmesinde ve serginin açılmasında emeği geçen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da konuşmasında ORMEK’in Fatsa’ya önemli katkıları olduğunu belirtti. Kibar, “Fatsa’mızda böyle bir imkânın sağlanmasından dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Fatsa’da gerek ORMEK gerekse Bilgi Evleri her yaştan vatandaşımıza önemli hizmetler veriyor. Kursiyer olarak başlayanları bugün usta öğretici olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. İnşallah kıymetli Bakanımızın desteği ile buradaki eserlerin sergileneceği güzel bir sergi alanını hizmete sunmak istiyoruz. Bu imkanları Fatsalı hemşehrilerimizin hizmetine sunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum.” diye ifade etti.

“Yeteneklerimizi keşfetmemizi sağladı”

Tüm kursiyerler adına bir konuşma yapan ORMEK kursiyeri Başak Çıtır, “ORMEK kurslarının gençlere olan katkısı göz ardı edilemez. Burada amaç her bireyin kendi varlığını gösterip toplumun her alanına yer alabilecek hem kültürümüzü daha iyi tanıyan hem de toplumun her alanında mesleki, teknik, sanatsal bilgi ve becerilerle donanmış bireyler yetiştirmektir. Her yaştan kursiyerin birçok ilgisine cevap verebilen çağın imkanlarına uygun olarak bize kurs imkânı sunarak yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e üzerimizde emeği bulunan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Fatsa Ormek Sergi 2

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Fatsa ORMEK yıl sonu sergisi ziyaretçilerine kapılarını açtı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılışın ardından protokol üyeleri ve davetliler tarafından sergi gezildi.

Yurtta Kalan Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi Yurtta Kalan Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi

Editör: Merve Tepecik