Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde başlatılan çalışmalarla yılların sorunları bir bir çözüme kavuşuyor. İlçelerin alt ve üst yapı sorunlarına neşter vuran OSKİ ekipleri, vatandaşlara sağlıklı su iletimi sağlamakla da kalmıyor uzun ömürlü çalışmalarla ilçelerin geleceğini de garanti altına alıyor.

22 milyon 168 bin TL’lik yatırım

Ordu’nun ilçelerinde yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam eden OSKİ, aradan geçen süre içerisinde Aybastı ilçesinde 58 bin 843 metre içme suyu hattı inşasını tamamladı. Bunun haricinde ilçe genelinde, 9 bin 436 metre kanalizasyon hattı, 3 adet içme suyu deposu, 4 adet su alma yapısı, 6 adet gölet ve 1 adet sondaj kuyusunu hizmete sunarak toplam 22 milyon 168 bin 63 TL’lik yatırımı vatandaşların hizmetine sundu.

İçme suyu ve su alma yapıları yapıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri Aybastı ilçesinde yaşanacak su kesintilerini önlemek için 2019 yılından bu yana 3 adet içme suyu deposunu farklı mahallelere yaparak vatandaşların hizmetine sundu. Bunun haricinde 4 adet su alma yapısını da tamamlayan OSKİ, ilçe genelinde yaşanacak su sıkıntısına karşı önlem aldı.

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri Başkan Güler’in öncülüğünde geride kalan süre boyunca Aybastı ilçesine yapılacak yeni yatırımlarla alt ve üstyapıdaki sorunları kökten çözmeyi hedefliyor. Haber Merkezi