Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde %53,34 oy oranı ile göreve başlamıştı. Seçim vaatleri arasında 21 proje yer alan Tandoğan'ın 5 yıllık karnesi merak konusuydu. Yapılan araştırmalar sonucunda, Tandoğan'ın 21 vaadinden sadece 1'ini tamamladığı, 8'inin yapım aşamasında olduğu ve 12'sinin ise hiç gerçekleşmediği ortaya çıktı.

Tek Tamamlanan Proje Festivaller

Tandoğan'ın seçim vaatleri arasında yer alan ve tamamlanan tek proje festivaller oldu. Başkanlığı döneminde her yıl düzenlenen hamsi festivali'nin yanı sıra yamaç paraşütü, Perşembe Gençlik ve Kültür yaz şenliği, Vona 2019 Kültür Sanat ve Yaz Festivali düzenlendi.

Yapım Aşamasında Olan Projeler

Tandoğan'ın 8 vaadi ise halen yapım aşamasında. Bu projeler arasında Kanalizasyon Hizmeti Projesi, TOKİ Projesi, Küçük Sanayi Sitesi, Modern Pazar Yeri, Doğalgaz Projesi, Ara Yolların Beton Yapılması Projesi, Yeşil Yol Projesi ve Spor Tesisi ve Halı Saha Projesi yer alıyor. Açık kaynak taramaları sonucunda bu projelere ilişkin çalışmalara başlandığı ancak henüz tamamlanmadığı tespit edildi.

Gerçekleştirilemeyen Vaatler

Tandoğan'ın 12 vaadi ise hiç gerçekleşmedi. Gerçekleştirilemeyen vaatler arasında Çok Programlı Meslek Yüksek Okulu, Hayvan Barınağı, Hüseyin İlhan Paraşüt Alanı, Huzurevi, Doğal Organik Sokak Pazarı, Kırlı Medreseönü Fen İşleri Şefliği, Kordontepe Macera ve Seyir Terası ile Dev Salıncak Projesi, Kurşunçalı - Sakarat Kent Ormanı Mesire Alanı, Yason Burnu Dalış Turizmi Projesi, Mevcut İskelenin Uzatılması Projesi, Kırlı Tekstil Atölyesi ve Tüm Mahallelerden Çöp Toplama Projesi yer alıyor. Açık kaynak taramaları sonucunda bu vaatler doğrultusunda herhangi bir çalışma tespit edilemedi.

Kaynak: https://nededineyapti.com/ordu/persembe