Genç Başkan Arda Çoluk'un geçen sezon göreve getirildiği Perşembespor, Ordu 1.Amatör Lig'de harcadığı paralarla ligin dengesini değiştirirken sezon sonunda ise hedefine ulaşmayı başarmıştı. Perşembespor'da geçen sezon yaşanan Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Ulubey Belediyespor galibiyeti ile taçlanırken, takım ise kulüp tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lige yükselmişti. Bu sezon defalarca takım yapan, üçüncü teknik direktörü ile yoluna devam eden Perşembespor'un ligden çekilmesi gündeme geldi.

arda çoluk-2

Perşembespor olarak ilk yarının son maçına çıkacaklarını ve bu maçla birlikte maddi destek beklediklerini söyleyen Kulüp Başkanı Arda Çoluk, takımın ligden çekilme ihtimalini de değerlendirmek zorunda kalabileceklerini de belirtti. Kulüp Başkanı Arda Çoluk, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'ne Bartınspor maçı öncesinde ''Tabi maddiyat ön plana çıkıyor bu ligde. Bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Geri kalanında futbolla alakalı herhangi bir sorunumuz yok. Sağ salim en iyi şeklide devre arasına girersek gerisini halledeceğimizi düşünüyoruz. Çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz.'' derken kulislerde ise takımım ligden çekilme konusunda adımlar atma ihtimalinin olduğunu söylediği öğrenildi.

Perşembespor-29

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig'de aldığı puanlarla sportif açıdan ilk senede lige uyum sağlarken, maddi açıdan ise oldukça zorlanmaya başladı. Perşembespor'da devre arasının gelmesiyle birlikte takımda birçok futbolcunun takımdan ayrılacağı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ