Safir Dizisi başrol oyuncuları kimler? ATV’nin yeni dizisi Safir büyük ilgi çekti. Safir dizisinin başarısında başrol oyuncularının özenle seçildiği ve karakterlere mükemmel bir şekilde uyum sağladığı açıkça görülmektedir. Bu nedenle izleyiciler, Safir'in büyüleyici dünyasına kendilerini kaptırmaktadır. Dizideki karakterlerin kim oldukları çok merak ediliyor. Safir Dizisi'nde başrol oyuncuları kimlerdir? Safir dizisi oyuncuları isimleri ne? Atv’nin Safir dizisinde kimler oynuyor? Merak edilen Safir Dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri listesi:

Safir Dizisi Başrol Oyuncuları ve Karakterleri

Atv’nin Safir Dizisi oyuncuları çok ilgi çekti. Safir Dizisi başrol oyuncuları ve Safir Dizisi karakterleri kimler? Merak edilen Safir Dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri listesi hazırladık. Safir Dizisi'nin başrol oyuncuları kimlerdir? Safir Dizisi'nde hangi karakterlere kimler hayat veriyor? Konusu ve çekim yerleri ile büyük ilgi çeken Safir dizisi başrol oyuncuları ve dizideki karakterleri şöyle:

İlhan Şen (Ateş Gülsoy)

safir-dizisi-basrol-oyunculari-ilhan-sen

Gülsoy ailesinin en büyük oğlu olan Ateş, uluslararası bir eğitim almıştır ve özgür ruhlu, kibar, ölçülü, dürüst ve adaletli bir kişiliğe sahiptir. Ancak karşı tarafın sınırları aşıldığında son derece kararlıdır ve taviz vermez. Kapadokya'da tanınan zengin bir ailede büyümüştür ve maalesef babasını küçük yaşta trafik kazasında kaybetmiştir.

Dedesi Ömer, sınırları olmayan biri olarak bilinir ve kendi otoritesini ve iradesini kabul ettirmek konusunda kararlıdır. Bu nedenle, ilişkileri çocukluğundan beri sürekli çatışma içerisindedir. Babasının vefatından sonra, annesi Ateş'i sanki babasıymış gibi davranarak ondan tüm ilgi ve korumayı beklemiştir. Bu nedenle, Ateş aile içinde bir anlamda baba figürüne dönüşmüştür. Gülfem adındaki annesi, Yaman ve Okan isimli kardeşleri de Ateş için son derece değerli kişilerdir.

Özge Yağız (Feraye Yılmaz)

Feraye, Kapadokya'da yaşayan görkemli bir kadındır. Moda tasarım bölümünün son sınıfında eğitim gören Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisidir. Babası Gülsoylar ailesinin saygın üyelerinden biridir ve uzun yıllardır bu topraklarda çalışmaktadır.

Feraye'nin hayatı küçük yaşta büyük bir kayıpla başladı, annesini kaybetti. Babası da hastalanıp tekerlekli sandalyeye mahkum olunca, evde bir kadın olması gerektiğine inanarak tekrar evlendi. Ne yazık ki, Feraye üvey annenin zorbalığına maruz kaldı. Bu durum onu oldukça zorladı ve hüzünlendirdi. Bu durum, onun savunmasını öğrenmesi ve bağımsız olarak ayakları üzerinde durabilmesi için önemli bir öğretici deneyimdir.

Çalışkan, dürüst, inançlı ve aşkın gücüne inanan biri olarak, Çalışkan'ın Gülsoy ailesinin ortanca oğlu Yaman ile olan yakın arkadaşlıkları çocukluklarında başlamıştır. İkisi de anne sevgisini yaşayamamış olmalarıyla ortak bir noktaya sahiptirler. Bu nedenle, onlar hem ilk arkadaşları hem de ilk ve son aşkları olmuşlardır.

Burak Berkay Akgül (Yaman Gülsoy)

Gülsoy ailesinin ortanca oğlu olan Yaman, babasını kaybetmiş olmasına rağmen onu hatırlamamaktadır. Annesi Gülfem'in en sevdiği çocuğu ise abisi Ateş'tir. Yaman ve kardeşi Okan ise anneleri için her zaman ikinci planda kalmışlardır.

Ateş, henüz küçük bir çocukken evi terk ettiğinde, aile içindeki dengeyi korumak için dedesi Ömer'in otoritesine saygı göstermek zorunda kaldı. Annesinin sevgisini bulamadığı bu dönemde, büyüdüğü Feraye'de birlikte olduğu kişide bu sevgiyi buldu ve ona çocukluğundan beri büyük bir aşkla bağlı kalmıştır. Ailesinin istikrarını sağlamak ve kaybettiği sevgiyi telafi etmek için bu bağı hiçbir zaman koparmamıştır.

Sevgi konusunda ailesinden yeterli ilgiyi görmemiş olsa da, sevdikleri için her şeyi göze alabilen bir kişiyle karşı karşıyayız. Tutkulu ve romantik olmasının yanı sıra, gerektiğinde içinin istediği gibi dünyaya meydan okuyabilme cesareti de vardır. En büyük hayali ise Feraye ile evlenerek kendi kendine ve kuracağı ailesine daha önce tatmadığı sevgiyi sunmaktır.

İpek Tuzcuoğlu (Gülfem Gülsoy)

Safir Dizisi Başrol Oyuncuları ve Karakterleri İpek Tuzcuoğlu

Gülsoy ailesinin gelini, dinç, bakımlı ve eğitimli olan bir kadındır. Hem güzel hem de içten gelen bir gelin olmasıyla bilinir. Ne yazık ki, genç yaşta kocası Ahmet'i kaybetmiş ve bu nedenle bir daha evlenmemeyi tercih etmiştir. Ailesine her zaman özen gösteren ve onlarla sağlam bir bağı olan Gülsoy ailesinin gelini, herkes tarafından takdir edilen bir kadındır.

Kapadokya'nın ünlü ve varlıklı bir ailesine mensup olan Gülfem, İstanbul'da üniversite öğrencisi olduğu dönemde kocasıyla tanışma fırsatı bulmuş ve büyük bir aşkla evlenmiştir. Bu mutlu evlilikleri üç erkek çocuğun doğumuyla taçlanmıştır: Yaman, Okan ve Ateş'in sevgiyle büyüttüğü bu üç güzel çocukları.

Gülfem'in, kayınpederi Ömer ile sağlam bir ilişkisi vardır. Eşinin ölümünden dolayı hissettiği üzüntü hariç, hiçbir gün sıkıntı yaşamamıştır. Çocukları arasında en özel yeri ise büyük oğlu Ateş'e aittir. Hatta Ateş'e bağımlılığı vardır.

Diğer iki oğlu için de Ateş kadar olmasa da büyük bir sevgi besler. Çünkü onlar hayattaki en değerli varlıklarıdır. Çocukları için yapamayacağı hiçbir fedakarlık yoktur, her şeyi göze alır.

Erkan Bektaş (Vural Bakırcıoğlu)

Kendisini Kapadokya'da doğmuş mütevazi bir ailenin çocuğu olarak tanımlayan, zorluklarla dolu bir hayata sahip olan bu kişi, hırslı ve güç sahibi olma arzusuyla doludur. Ailesi tarafından terk edilmiş olsa da iş dünyasının gölgelerinde kendine yer bulmuştur ve büyük bir maddi başarı elde etmiştir.

Bade, Bora adında iki yetişkin çocuğa sahiptir ve onlara son derece düşkündür.

Ömer Gülsoy'un oğlu Ahmet ile tanışan Vural, para ve ailesi için her türlü tehlikeli oyunu göze alabilecek biridir. Vural, Ömer Gülsoy ile yaptığı ortaklıklarla itibarını kazanmayı hedeflemekte ve bu amacına ulaşmak için hiçbir engel tanımamaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ