31 Mart yerel seçimlerinden 5 gün sonra bile gündemdeki sıcaklığını koruyan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri, yeni bir iddiayla sarsıldı. 

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, sandıklardan çıkan oy çuvallarının, güvenlik güçleri eşliğinde İlçe Seçim Kuruluna gitmesi gerekirken, gece saat 00:35'te bir vatandaş tarafından sırtında taşındığı görülüyor. Olayın Ordu'nun Akkuş ilçesi Akpınar Mahallesi'nde gerçekleştiği öne sürülüyor.

Yılmaz, daha önce yaptığı açıklamada, "Akkuş ve Ünye Adliyesi önünde, seçim sonuçlarına ilişkin tespit edilen usülsüzlüklerle ilgili basın açıklaması gerçekleştirdik. Sandık sonuç tutanaklarındaki tespit ettiğimiz çelişkilerden olan geçersiz oyların gerekçesinin belirtilmedigi, geçersiz zarf sayılarının tüm sonuçlarda birbirini tutmadığı avukatlarımızca tespit edilmiş olup, mühürsüz ve imzasız tutanakların sayım sebepleri arasında olması ile ilgili itirazlarımızın incelenmesi devam etmektedir. Bugün 93 bin olarak açıkladığımız, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği ile tüm seçim sonuçlarında ilan edilen geçersiz oy toplamının da akşam üzeri yaptığımız detaylı incelemeler sonrası, 98 bin 801 olduğu belirlendi." ifadelerini kullanmıştı.

Yılmaz'ın açıklamaları ve ortaya çıkan görüntüler, Ordu'da seçim sonuçlarına dair şüpheleri artırdı. Kamuoyunun gözü, Yılmaz'ın itirazlarının nasıl sonuçlanacağına çevrilmiş durumda.