2-3 gündür Ordu kamuoyunda basında partisi ve adayları üzerinden kendisinin de ismi zikredilerek yapılan haber hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Şanlıtürk; “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki: Milliyetçi Hareket Partisi, Ordu'da yerel seçimlerde Cumhur İttifakı kapsamında 3 ilçede partimizin adayları yarışacak, diğer ilçelerde de Ak Parti ile birlikte ortak olarak seçimlere giriyoruz.” Diye konuştu.

Şanlıtürk açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Biz İkizce, Çamaş ve Gülyalı ilçelerimizde aday gösterdik. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimiz tarafından adaylar belirlenip kamuoyuna ilan edildi. İkizce'de Osman Kaygı, Çamaş'ta Mahmut Ayparçası, Gülyalı'da da Medet Sipahi ile 31 Mart Yerel Seçimlerine MHP Ordu'da girecektir.

Doğru bulmuyoruz

Bu aday belirleme sürecinin öncesinde birtakım spekülasyonlar ya da haberler yapılabilir bu tartışmaları biz doğal buluruz. Ama Milliyetçi Hareket Partisi adayını açıkladıktan sonra adayları yıpratmak ya da seçimlerde farklı algı oluşturmak adına böyle haberlerin yapılması hele hele de Genel Merkezimizde Genel Başkan Yardımcımızın, adaylarımızın ve bizzat benim ismim verilerek yapılmasını doğru bulmayız. Televizyon kanalındaki arkadaşlarımızı ikaz ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Ordu'daki ilçeleri de bellidir, adayları da bellidir. Bu tür haberleri doğru bulmadığımı ifade ediyorum.

20 belediyeyi de alacağız

Ordu'da Milliyetçi Hareket Partisi'nin hedefi çok açıktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'ye söz verdiğimiz gibi adaylar kim olursa olsun Ordu'da 20'de 20 yapacağız. İnşallah Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları buna hazırdır. Milletvekili olarak biz de hazırız. Bu zamana kadar sahada nasıl çalıştığımıza siz değerli hemşerilerimiz şahit oldunuz. İnşallah bundan sonra da çalışarak ve çabalayarak Ordu'da 20 belediyenin 20'sini de kazanacağız.” Haber merkezi

Naci Şanlıtürk TMO Ordu Şubesini Ziyaret Etti Naci Şanlıtürk TMO Ordu Şubesini Ziyaret Etti

Editör: Soner Özdemir