Türkiye’nin sevilen şarkıcılarından Semicenk, geçmişteki bir performansıyla gündeme geldi. Semicenk, 2013 yılında Fatsa Denizcilik Meslek Lisesi’nde bir gösteride Kıraç’ın “Endamın yeter” adlı şarkısını söylediği anların videosu sosyal medyada binlerce kez izlendi ve beğeni aldı.

Semicenk, lise yıllarından sonra şarkıcılık kariyerine başladı ve birçok başarıya imza attı. Semicenk, ilk olarak 2019 yılında TV8’de yayımlanan O Ses Türkiye programında yarışmacı olarak katıldı ve Hadise’nin ekibinde yer alarak tanındı. Semicenk, 2021 yılının Aralık ayında çıkardığı ‘Düşer Aklıma’ isimli teklisiyle büyük bir çıkış yakaladı.

Semicenk, ardından Funda Arar ile birlikte “Al Sevgilim” düetini çıkardı. Bu şarkı ile de büyük bir başarı elde eden Semicenk, Spotify’da üst sıralara ulaştı. Semicenk, kariyerinde Funda Arar, Mustafa Ceceli, Reynmen ve Ziynet Sali gibi sanatçılarla çalışarak bir kez daha performansını bir üst noktaya çıkardı.

Tüm Türkiye’nin hayranlıkla dinlediği Semicenk, 2023 yılında 49. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı” ödülünü kazandı. Ayrıca aynı ödül töreninde Doğu Swag ile birlikte söylediği “Pişman Değilim” şarkısı ise “Yılın En İyi Şarkısı” ödülü aldı.

Editör: Atakan Öztürk