Zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Gerçekten de, bazılarımıza harika, zeki ve komik görünen biri, başkalarında herhangi bir ilgi uyandırmayabilir. Aslında, reddedilme duygusu bile üretebilirler. Ancak, daha ilk görüşmeden itibaren herkesi (en azından çoğunluğu) zahmetsizce kazanmayı başaranlar var. Bu sevilen insanlar hakkında onları bu kadar özel yapan nedir?

Muhtemelen böyle birkaç kişi tanıyorsunuzdur. Herkesin onlar hakkında söyleyecek sadece iyi şeyleri vardır ve bu olumlu ilk izlenimleri korumayı başarırlar. Sevilen insanlar kiminle ilişki kurarsa ve ne kadar ortak noktaları olursa olsun, onları nasıl rahat, güvende ve hoş karşılayacaklarını bilirler. Peki bu hediye tam olarak nelerden oluşuyor?

Açık ve girişkendirler

Şüphesiz, sempatik insanlar karizma sahibidir ve sosyal becerileri üst düzeydedir. Açıktırlar, dışa dönüktürler ve hem sözlü hem de sözlü olmayan dili nasıl kullanacaklarını bilirler. Ayrıca, sık sık (ve gerçekten) gülümserler, rahat ve resmi olmayan bir duruş benimserler ve konuştukları kişilere ilgi gösterirler.

Mutlu, iyimser ve pozitifler

Bunlar şüphesiz onların en belirgin özelliklerinden bazılarıdır. Gerçekten de sevilen insanlar neşelerini ve iyi mizahlarını herkese yayarlar. Şikayet etmezler, eleştirmezler. Aksine, doğal olarak her durumun olumlu yönlerine odaklanırlar ve esnek ve iyimserdirler.

Onlar da herkesi sever

İyimser tavırları, her insanın daha nazik tarafını görmelerini sağlar. Bu, onların hoşgörülü, empatik ve açık oldukları anlamına gelir. Tanıştıkları her bireyde olumlu bir şey bulurlar ve onları yargılarken buna odaklanırlar.

Benlik saygısı ve alçakgönüllülüğe sahiptirler

Kendine güven en çekici özelliklerden biridir. Kendini güvende hisseden ve güvende görünenler, başkalarında daha fazla sempati uyandırma eğilimindedir. Bununla birlikte, sağlıklı ve gerçek benlik saygısı olmalıdır. Eğer sadece yapay olarak şişirilmiş bir egodan bahsediyorsak, sadece kendinden bahsetmeye veya diğerlerinden üstün olmaya çalışıyorsa, bunun tam tersi bir etkisi vardır.

Otantik ve hakiki

Sihrin son dokunuşu onların gerçekliğidir. Ne de olsa hepimiz nazik, gülümseyen ve görünüşte iyi olan, ancak bize belirli bir güvensizlik duygusu veren ve şüphe uyandıran insanlarla tanıştık. Genellikle niyetlerinin ve tutumlarının gerçek mi yoksa yanlış mı olduğunu algılayabiliriz.

Onlar öyle doğmuşlar

Herkesi memnun etmeye çalışmanın ne kadar zararlı olduğunu vurgulayan birçok psikolog var. Kimliğimizi bozduğunu iddia ediyorlar. Yine de, başkalarıyla bağlantı kurmanın hayatımızı kolaylaştırdığına ve memnuniyet ve esenlik duygumuzu geliştirdiğine şüphe yok.

Gerçekten de daha açık, iyimser ve hoşgörülü bir tavır benimsemek, sosyal becerilerinizi geliştirmek ve özgüveninizi artırmak tamamen size kalmış. Hatta isterseniz profesyonel yardım da isteyebilirsiniz. Ancak bunu yaparsanız, başkalarıyla olan ilişkilerinizin kalitesinde bir sıçrama yapacağını göreceksiniz.