Güçlü, çağrıştırıcı sesiyle tanınan İrlandalı şarkıcı-söz yazarı, Temmuz ayında 56 yaşında Londra'daki evinde hayatını kaybetti.

Geçen yılın Temmuz ayında hayatını kaybeden ünlü şarkıcının ölüm nedenibüyük merak konusu olmuştu. Adli tıp smonuçları kamuoyuyla paylaşıldı.

Sinead O'Connor neden öldü? 

Adli tabip, Sinead O'Connor'ın doğal sebeplerden öldüğünü söyledi Güçlü, çağrıştırıcı sesiyle tanınan İrlandalı şarkıcı-söz yazarı, Temmuz ayında 56 yaşında Londra'daki evinde hayatını kaybetti.

Pop eleştirmeni Jon Caramanica, The New York Times için Bayan O'Connor'ın kariyerine ilişkin bir değerlendirmede , şarkıcının "basit bir pop yıldızından çok daha muhteşem bir şey olduğunu" söyledi.

Bay Caramanica, "ateşli bir ahlakçı, toplumsal ilerlemenin tavizsiz bir sesi ve yıldızlığın, zımparalanmış ve parlatılmış sınırlarının bir tür hastalık olduğunu bulan biriydi" diye yazdı. "Aynı zamanda vahşi yeteneklere sahip bir şarkıcıydı" diye ekledi.

sinead-oconnor-olumu

Sinead O'Connor kimdir?

Sinéad O'Connor, İrlandalı bir şarkıcı ve söz yazarıdır. 1966 yılında Dublin'de doğmuş olan O'Connor, özellikle 1990'larda uluslararası ün kazandı. Onun müziği, genellikle onun güçlü ve duygusal sesiyle birlikte, çok çeşitli müzik türlerini kapsar. En tanınmış şarkısı, Prince tarafından yazılan "Nothing Compares 2 U" adlı parçasıdır. Bu şarkıyla 1990'da dünya çapında üne kavuştu.

O'Connor, müzik kariyerinin yanı sıra, siyasi ve kişisel meselelerle ilgili açıklamalarıyla da dikkat çekmiştir. Sık sık toplumsal ve dini konular hakkında açık sözlü yorumlarıyla tanınır. Kariyeri boyunca, müziğinin yanı sıra, bu tür konularla ilgili tutumları ve eylemleri nedeniyle hem övgüye hem de eleştiriye maruz kalmıştır.

Müzik tarzı ve vokal yeteneği ile ön plana çıkan Sinéad O'Connor, zaman zaman tartışmalı kişiliği ve sosyal adalet konularındaki aktif duruşu ile de tanınır. Kendine has tarzı ve etkileyici sesi ile müzik dünyasında önemli bir yer edinmiştir.

Editör: Samet Varol