Galatasaray'ın sezon başında İngiltere Premier Lig ekibi Crystal Palace ile sözleşmesi sona eren Fildişi Sahilli golcü oyuncu Wilfried Zaha transferi İngiltere'de de geniş yankı uyandırmıştı. Sky Sports'ün ünlü muhabiri Jo Wilson, Galatasaray'ın Zaha transferini izleyicileri aktarırken bu süreçte Galatasaray telafuzu sosyal medyada gündem olmuştu. Sosyal medyada binlerce beğeni alan Wilson Zaha transferi sonrası canlı yayında Galatasaray kulübünden davet beklediğini açıklamıştı. 

İşte Sky Sport Muhabirinin Sivasspor ve Yunus Emre Konak Telafuzu

Yıldız futbolcunun transferinin açıklandığı videoda bulunan Sky Sport muhabiri Jo Wilson Galatasaray tarafından İstanbul'a davet edilmişti. Wilson bu sefer ise Brendtford'un Sivassspor'dan Yunus Emre Konak'ı transfer etmesini duyururken yine telafuzu ile sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi oldu. Wilson transferi ''Gece yarısı transfer merkezine hoşgeldiniz. Brentford'dan müthiş bir transfer haberi ile buradayız. Sivasspor'dan geleceğin yıldızı Türk 17 yaşındaki orta saha Yunus Emre Parlak, parlayan yıldız 18.yaş gününe önümüzdeki hafta girecek'' dedi.

İşte Sky Sport Muhabirinin Galatasaray Telafuzu

Wilson'un özellikle 'Galatasaray' telaffuzu çok konuşulurken 'Yunus Emre Konak' ve 'Sivasspor' telafuzları da gündem oldu. Yunus Emre Konak’ın transferi için Brentford ile bonuslarla birlikte yaklaşık 5 milyon euro karşılığında anlaşmaya vardığı öğrenildi.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ