Şehir merkezinde yıllardır girilmeyen sokakları ve caddeleri tek tek sağlıklı altyapıya ardından konforlu üstyapıya kavuşturan Altınordu Belediyesi, Selimiye mahallesi hamam deresi ve 225. Sokak ve Saray mahallesi 176. sokaklarda modern değişim ve dönüşüm için start verdi.

Tarihi dokuya sahip çıkan, estetik aynı zamanda modern üstyapılar ile vatandaşların büyük beğenisini toplayan Altınordu Belediyesi, tarihi mahallelerde başlattığı dekoratif doğal begonit taşlarla sokak yenileme uygulamasını da yaygınlaştırıyor. Saray mahallesi 176. Sokak ve Selimiye mahallesi hamam deresi sokak ile 225. Sokakta başlayan altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından kentin tarihi izlerini taşıyan sokaklar dekoratif doğal begonit taş uygulamasıyla yepyeni bir çehreye kavuşacak.

“Canla başla çalışıyoruz”

Merkezde ve kırsalda birçok noktada eş zamanlı devam eden çalışmalar için belediye ekiplerinin yoğun bir mesai verdiklerini dile getiren Başkan Aşkın Tören, “Tüm çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı bir plan ve program dahilinde tamamen belediyemizin öz kaynakları ile sürdürüyoruz. Yaşanabilir ve modern bir şehrin ilk şartı olan sağlıklı altyapı için mahallelerimizi adeta şantiyeye çevirdik. Çoğu yerlerde yıllardır kazma dahi vurulmamış sokaklarımızı alt ve üstyapısı ile modern bir yapıya kavuşturuyoruz. Çalışmalarımız sonunda kentimizin özellikle tarihi sokakları herkesin gezip görmek isteyeceği bir güzelliğe kavuşuyor. Kent kimliği ve estetiği öncelikli bu özel çalışmalarımız tarihi mahallelerimizde devam edecek” şeklinde konuştu. Haber Merkezi