2023-2024 sezonunda Play-Off Finali'nde Çimentaş Elazığspor'a karşı kaybeden ve üst üste ikinci kez finalde kaybeden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Şükrü Bodur başkanlığı bıraktığını açıklamıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde 2022-2023 sezonunda finalde kaybeden ve bu süreçte başkanlığı bırakan Şükrü Bodur, yapılan kongrede aday olmuştu. Bu sezon kaybedilen final sonrasında yine başkanlığı bıraktığını açıklayan Şükrü Bodur yine kararından döndü ve yaptığı açıklama ile aday olduğunu söyledi.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nden Şükrü Bodur imzalı yapılan açıklamada ''52 Orduspor Futbol Kulübü'müzün yapılacak olağan kongresinde yeniden aday olduğumu kamuoyu ile paylaşmak isterim. Ordu şehrinin futbolda bulunduğu konumu hak etmediğine inananlardanım ve bu inanışımı daha önce de başkanlık görevini yürüterek, sözde bırakmayıp sahada mücadele eden konumumla birlikte bir dava uğruna getirdim. Görevde bulunduğum süreçte gerek finallerde, gerek ise play-off larda çok yaklaştığımız 2.Lig hedefine ulaşamadık. Bu şehir futbolda bu statüyü hak etmiyor. Ordu'nun futboldaki kaderini değiştirmek için, yarım kalan işimizi tamamlamak, güzel şehrimizin mor beyaz tutkulu insanlarının yüzünü güldürmek amacı ile olağan 52 Orduspor Kongresinde başkanlığa yeniden adayım. Kongremizin ardından tüm Ordu'dan destek bekliyoruz. İlk başta 2. Lig için çıkacak olduğumuz yolda şehrimizin tüm dinamiklerinden katkılarını bekliyoruz. Bunu başarabilirsek üst lige çıkma hedefimizin de bu sezon gerçekleşeceğine inancımız tam

Şükrü Bodur birleşme konusunda sürecin sağlıklı işlemesi gerektiğini söylerken ''Büyük Orduspor taraftarının yapmış olduğu birleşme çağrısına da kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Bu sürecin sağlıklı işleyebilmesi ve sporda birliğin sağlanabilmesi için bir heyet oluşturulması gerektiğine inanıyorum. Bu konuda ki yaklaşımım Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Barosu, Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasından birer temsilci ile kulüplerimiz den birer temsilci tarafından oluşan heyetin süreci yürütmesini ve gelişen tüm detayları kamuoyu ile paylaşmasını arz ederim.'' açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ