TFF 3.Lig Play-Off sürecini dolu tribünler önünde oynayan ve oynadığı iki maçın ardından yüksek para cezaları alan 52 Orduspor Futbol Kulübü'ne yeni ceza yolda. 52 Orduspor Futbol Kulübü, Play-Off 1.Turu'nda İnegöl Kafkas Spor Kulübü maçından sonra 34.000 TL, Ayvalıkgücü Belediyespor mücadelesinde taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle ise 56.000 TL almıştı. Katlanarak artan cezaların yenisinin seyircisiz olması gündeme gelirken bu süreçte ise 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur taraftarları Aliağa Futbol A.Ş. maçından önce uyarmıştı.

Şükrü Bodur-7

52 Orduspor Futbol Kulübü ile Aliağa Futbol A.Ş. maçı öncesinde stadyum hoparlörlerinde taraftarları uyaran  ''Sevgili futbolseverler, lütfen sahaya yabancı maddeler atmayalım. Çok büyük cezalar ödemek zorunda kaldık. Tekrar atılırsa final maçını seyircisiz oynamak zorunda kalabiliriz. Takımımızı maç bitene kadar centilmence destekleyelim'' anonsunu yapmıştı.  Bu anonsa rağmen Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan maçta sahaya yabancı madde atan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

taraftar-3

Ordu ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Aliağa Futbol A.Ş. ile oynadığı Play Off müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verildiği açıklandı.

Editör: Samet Karadağ