Doğukan Manço kimdir?

19 Mayıs 1981 tarihinde Belçika'da dünyaya gelen Doğukan Manço, Barış Manço ve Lale Manço'nun ilk çocuğudur. Çocuk yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlayan Manço, özel piyano ve gitar dersleri aldı.

Manço, babasının vefatının ardından ABD'ye giderek eğitimine devam etti. Florida Üniversitesi'nde Şehir ve Bölge Planlama alanında lisans eğitimi alan Manço, daha sonra Türkiye'ye döndü.

Türkiye'ye döndükten sonra Radyo Klas'ta "Biçilmiş Kaftan" adlı bir program yapan Manço, aynı zamanda profesyonel drift pilotu olarak da görev yaptı.

Manço, 2013 yılında yayınlanan Survivor yarışmasında da yarışmıştı. Ünlüler takımında mücadele eden Manço, yarışmayı 12'nci sırada tamamlamıştı.

Doğukan Manço'nun şarkıları

Doğukan Manço, 2018 yılında "Doğukan Manço" adlı bir albüm çıkardı. Albümde yer alan "Koca Yürek", "Her Şey Yolunda", "Yaşasın" ve "Kırmızı" adlı şarkılar, Manço'nun en sevilen şarkıları arasında yer alıyor.

Doğukan Manço'nun Survivor All Star 2024'e katılması, yarışmaya ayrı bir renk katacağı düşünülüyor. Manço'nun, hem fiziksel hem de mental olarak güçlü bir performans sergilemesi bekleniyor.

Survivor All Star'da Furkan'ın sol gözüne ne oldu? Gözü neden kapalı?

Editör: Zeynep Telci