Gerçek adı Öznur Kral olan Tanyeli 1972 yılında İzmir’de doğdu. Henüz iki yaşındayken anne ve babası boşanan Tanyeli çocukluk yıllarını Çocuk Esirgeme Kurumu’nda geçirip, çocuk yaşta yaptığı evlilik yüzünden de çocuk yaşta anne olmak zorunda kaldı. Daha önce bir evlilik daha yapan Tanyeli ikinci evliliğini 2014 yılında işadamı İlker Sünnili ile yaptı. 1996 yılında Sydney, Avustralya’ya taşınan ünlü oryantal hâlâ orada yaşamaya devam ediyor.

tanyeli elbise

Ebru Gündeş, Seden Gürel gibi dansçılarla çalışma fırsatı bulan, onlarla beraber sahne alan Tanyeli çeşitli televizyon programlarında müzik kliplerinde yer aldı. Müziğe olan yeteneği ile küçük yaşlarda öne çıkmaya başlayan dansçı Tanyeli’nin Dans Et Benimle, Turkish Belly Dances ve Dansın Kraliçeleri isimli albümleri bulunmakta. Zaman zaman aldığı kilolarla gündem olan oryantal son dönemlerde sosyal medya üzerinden dans videoları ile takipçileriyle etkileşimde bulunmakta.

Tanyeli’nin Hastalığı Ne?

tanyeli kanser

Geçtiğimiz yaz aylarında pankreas kanseri teşhisi konulan Tanyeli, Küba’da başlayan tedavisine İstanbul’da özel bir hastanede devam etti. Daha önce annesini kanserden kaybeden Tanyeli, zamanında abisini de kanserden kaybetti.

Tanyeli Neden Gündem Oldu?

TV 8’de yayınlanan, Jess Molho ve Demet Akalın’ın sunduğu Gel Konuşalım programına konuk oldu. Tanyeli anlattığı hayat hikâyesiyle izleyenlerini gözyaşlarına boğdu.

Ricky Gervais Kim? Ricky Gervais Neden Gündem Oldu? Ricky Gervais Kim? Ricky Gervais Neden Gündem Oldu?

Editör: Merve Tepecik