Temmuz ayında işçi ve emekçilere, emeklilere yaşanabilir bir ücret zammının yapılmasının zorunlu olduğunu söyleyen Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Tasarruf emekçilerin mağduriyetini ve yoksulluğunu kalıcılaştırıyor. Temmuz ayında yaşanabilir bir ücret için zam zorunlu.” dedi.

Temmuz ayı gelmeden taleplerin dillendirilmesi için mahallelerde bildiri dağıtımı yaptıklarını belirten Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, bildiri dağıtımı öncesi yaptığı açıklamada, “Yoksulluğa ve açlığa mahkum edilen işçi, emekçi, emeklilerin temmuz maaş artışları yaşanabilir seviyeye çıkarılmalı. Tasarruf emekçilerin emeklerinin haklarının gasp edilmesiyle yapılamaz. Sermayeye olanak tanımaktan vaz geçin. Kazanca göre vergi alınması yanında servet vergisi de alınmalı. Holdinglerin, şirketlerin vergi borçlarını silmekten vaz geçin.” dedi.

Servet vergisi alınmalı

Kaya açıklamasını sürdürerek, “İktidar tasarrufu saray harcamalarında yapsın. İşçi ve emekçilerin, emeklilerin, üretici köylülerin yoksullaştırılmasına son vermeli. İşçi ve emekçileri sesleniyoruz, temmuz maaş artışının yoksulluk seviyesinin üzerinde olması için birlikteliğimizi büyütelim, mücadele edelim. Sessiz kalmayalım. Emek Partisi olarak işçi ve emekçilerin, emeklilerin, üretici köylünün hakları için mücadelemiz devam edecek. Temmuz maaşının yaşanabilir seviye olması, servet vergisi alınması için bildiri dağıtarak mücadele çağrısı yapıyoruz.” dedi.

Park Melet Projesi'nde Son Çalışmalar Devam Ediyor Park Melet Projesi'nde Son Çalışmalar Devam Ediyor

Editör: Zeynep Telci