2024-2025 sezonu başlamadan önce birçok transferini açıklayan ve sezon başı antrenmanlarına yetiştiren Trabzonspor'da Glasgow Rangers'tan transfer edilen John Lundstram açıklamalarda bulundu. Hazırlıklarına Trabzon'da başlayan ve Macaristan'da devam eden Trabzonspor'da yeni transferde John Lundstram, takımın Macaristan kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Everton'da kariyerine başlayan geçen sezon Şampiyonlar Ligi elemeleri, UEFA Avrupa Ligi, İskoçya Ligi ve İskoçya Kupaları'nda Glasgow Rangers formasını 53 kez giyen Lundstram'ın açıklamaları Trabzonspor resmi internet sitesinde de yer aldı.

trabzonspor-6

Lundstram, Teknik Direktör Abdullah Avcı ile yaptığı görüşmenin ardından Trabzonspor’umuza gelmek için karar verdiğini söyleyerek; “Hocamız ile yaptığımız görüşmede kulübümüzden ve tarihimizden bahsettik. Hocamızla onun beni nasıl oynatmak istediğini ve onun futbol tarzının ne olduğu konusunda görüşmemiz oldu. Futbol fikri olarak birbirimize çok yakın olduğumuz için görüşmenin ardından karar vermek benim için kolay oldu. Çok kaliteli bir oyuncu grubumuz var. Ben de kendi kalitemle katkı vermeye çalışacağım. Takımın üzerine koymaya çalışacağız. Geldiğim ilk andan itibaren kaliteli bir takım olduğunun farkındayım. Hep beraber bir şeyleri başarabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Trabzon insanının kendisine çok sıcak davrandığını dile getiren Lundstram; “Rıdvan Yılmaz bana Türklerin beni ne kadar sıcak karşılayacağını söylemişti. Ben de Trabzon’da geçirdiğim 1 haftalık süreçte bunu tam anlamıyla gördüm. Şehirde herkes bizi çok sıcak karşıladı. Buradaki gördüğümüz bütün insanlar çok kibardı. Bizi burada mutlu etmek istediklerini gördüm. Biz de insanlara bunun karşılığını vermek istiyoruz. 6 numara pozisyonu benim tercih ettiğim pozisyon fakat 8 numara pozisyonunda da oynadım. Hocamız beni nerede düşünüyorsa o pozisyonlarda aynı katkıyı vermeye çalışacağım. Lig farklılıklarına gelince Süper Lig’de daha maça çıkmadım fakat İngiltere Ligi teknik olarak Süper Lig’den ileri bir seviyede olduğunu düşünüyorum. Hocamız eğer benim kadroya katkıda bulunamayacağımı düşünseydi ben burada olmazdım. Ben de eğer takıma katkı sağlayamayacağımı düşünsem buraya gelmezdim. Ben koşularımla ve mücadelemle takıma katkıda bulunacağım. Gol sayısı olarak belki o kadar katkım olamaz ama mücadelemle katkıda bulunacağım. Takıma katacağım sertlik ve takım arkadaşlarıma vereceğim önemli paslarla takımıma en önemli katkıyı vermeye çalışacağım” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Editör: Samet Karadağ