Millî Teknoloji Hamlesi çerçevesinde ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı gençlerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı'nın 10. Dönemi kapsamında 4006-A ve 4006-B Bilim Fuarları Destekleme Programı süreci ilimizde tamamlandı.

10. Bilim Fuarları çağrı metinlerine, bilim, teknoloji ve yenilik ekosisteminde yer alan öncelikli alanlar doğrultusunda bu dönem 23 yeni tematik konu eklenmesi ile toplam 66'ya ulaşan tematik konu ve 12 ana alan kapsamında ilimizden 155 okulumuz tarafından toplam 2.232 alt proje başvurusu yapıldı. Değerlendirmeler neticesinde 12 ilçemizdeki toplam 53 okulumuzdan ortaokul ve lise öğrencilerimizin hazırlamış olduğu 809 alt proje destek almaya hak kazandı. Fatsa'dan 17, Ünye'den 10, Altınordu'dan 8, Kabataş'tan 4, Korgan'dan 3, Kumru'dan 3, Çaybaşı'ndan 2, Gölköy'den 2, Aybastı, Çamaş, Mesudiye ve Perşembe'den 1'er okulumuz, Bilim Fuarları'nı başarıyla gerçekleştirmiştir. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, Şehit Oğuzhan Arduç Ortaokulunda açılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nı ziyaret etti. Fuar alanını gezerek öğretmen ve öğrencilerimizden çalışmaları hakkında bilgi alan Müdürümüz, çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

Fatsa’da Öğrenciler Sanat ve Bilimle Buluştu Fatsa’da Öğrenciler Sanat ve Bilimle Buluştu

Editör: Zeynep Telci