Alman teknik direktör Kuntz'un ardından A Milli Takım'da göreve getirilen İtalyan teknik direktör Vincenzo Montalla, Hırvatistan ve Letonya galibiyetleri ile başladığı Türkiye teknik direktör macerasında son olarak hazırlık maçında Almanya'yı 3-2 yenmişti. UEFA EURO 2024 Elemeleri D Grubu sekizinci ve son maçında Galler ile deplasmanda karşı karşıya gelecek olan Türkiye'de bu maç öncesinde Ordu eski Valisi Tuncay Sonel'den Montella açıklaması geldi.

montella-yardimcilari

''Murat Sancak Başkanı'mıza Ayrıca Teşekkürler''

Futbolun her zaman içerisinde olan ve Ordu'da görev yaptığı dönem Orduspor'u yeniden sahalara döndüren kişi olan Tuncay Sonel, aynı zamanda Yukatel Adana Demirspor taraftarı olurken sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Adamsın Montella. Önce Adana Demirspor Kulübünde sevmiştik seni. Şimdi de Milli Takımımıza verdiğin emek için seviyoruz seni. Murat Sancak Başkanımıza da ayrıca teşekkürler, böyle kıymetli bir teknik adamı bizlere tanıttığı için…“ paylaşımını yaptı.

tuncay sonel-3

Vali-Mülkiye Başmüfettişli Tuncay Sonel geçtiğimiz gün Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ile Ankara'da bir araya gelirken, aynı zamanda ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını koyma ihtimali de konuşuluyor.

SAMET KARADAĞ