Türkiye A Milli Erkek Vopleybol Takımı West Japan General Exhibition Center'da oynanan maçta 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi ikinci haftasının üçüncü maçına çıktı. Bu turnuvaya ilk kez katılım sağlayan ve şu ana kadar galibiyete ulaşamayan Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, İran karşısında parkeye çıktı. Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, İran karşısında 3-1 kazandı ve bu galibiyet sonrasında VNL tarihindeki ilk galibiyetini aldı.

Filenin Efeleri 22-25 mağlubiyet aldığı setle başladığı İran maçında 25-23, 25-23 ve dördüncü seti de 27-25 kazanarak parkeden 3-1 galibiyetle ayrıldı. 16 takımın yer aldığı ikinci hafta grup etabında dördüncü maçına Almanya karşısında çıkacak olan Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takım, 9 Haziran Pazar günü TSİ 09.30’da Almanya ile karşılaşacak. Müsabaka, TRT Spor Yıldız’dan canlı yayınlanacak.

Tarihinde ilk kez FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele eden A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Milletler Ligi 2. hafta karşılaşmalarında Slovenya ve Polonya'ya kaybetmişti.
 

Editör: Samet Karadağ