Bu yaz yapılacak olan UEFA Avrupa U19 Şampiyonası'nda kura çekimi heyecanı yaşandı. Kuzey İrlanda'da Belfast Titanic Hotel'de yapılan kura çekiminde belli olan kura çekiminde Türkiye U19'un rakipleri belli oldu. Kura çekiminde Türkiye'yi U19 Millî Takımı Teknik Direktörü Soykan Başar ve U19 Millî Takımı İdari Sorumlusu Mert Giray temsil etti. U19 Millî Takımımız B Grubu'nda Danimarka, Fransa ve İspanya ile eşleşti.

U19 Millî Takımımızın UEFA Avrupa U19 Şampiyonası'ndaki rakipleri Kuzey İrlanda'da Belfast Titanic Hotel'de yapılan kura çekiminde belli oldu. Kura çekiminde Türkiye'yi U19 Millî Takımı Teknik Direktörü Soykan Başar ve U19 Milli Takımı İdari Sorumlusu Mert Giray temsil etti. U19 Millî Takımı B Grubu'nda Danimarka, Fransa ve İspanya ile eşleşti. 


15-28 Temmuz 2024 tarihleri arasında Kuzey İrlanda'da oynanacak UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Finalleri'nde A Grubu'nda Kuzey İrlanda, Norveç, İtalya, Ukrayna ve B Grubu: Türkiye, Danimarka, Fransa, İspanya yer aldı. Turnuvada grup maçları 15-22 Temmuz tarihleri arasında Seaview Stadium ve Inver Park'ta oynanacak. Gruplarında ilk iki sıraya giren toplam 4 takım yarı finale yükselecek. Gruplarını üçüncü bitiren takımlar FIFA U20 Dünya Kupası için play-off maçı oynayacak. 25 Temmuz'da oynanacak tek maçlı eleme sistemine göre finalistler belli olacak. 2024 UEFA Avrupa U19 Şampiyonası'nın finali 28 Temmuz'da National Football Stadium at Windsor Park'ta oynanacak.