Fildişi Sahili'nin defans oyuncusu, 18 dakika sonra geriye doğru sahaya düştüğünde skor 1-1 oldu. Sağlık ekibi hızla müdahale etti, Ndicka'nın bilinci açık olmasına rağmen, acı çektiği ve sağ eliyle göğsünü ovuşturduğu gözlendi. Daha sonra, başparmağını yukarı kaldırarak sedyeyle taşındı.

Udinese Roma maçı neden ertelendi 2024?

Udinese ile Roma arasındaki maç, AS Roma defans oyuncusu Evan Ndicka'nın ikinci yarıda sahada bayılması ve sedyeyle sahayı terk etmek zorunda kalması üzerine ertelendi. Ndicka'nın sağlık durumu ciddi endişe yarattı ve maçın hakemleri, oyuncunun durumunu göz önünde bulundurarak maçın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

Roma, sosyal medya platformu X'te yaptığı açıklamada, "Evan Ndicka'nın da dahil olduğu sahadaki tıbbi acil durumun ardından, Udinese ile Roma arasındaki maç askıya alındı." dedi. Oyuncunun bilinci yerindeydi ve ileri kontroller için hastaneye kaldırıldı. İtalyan medyası, hastanede yapılan testlerde kalp krizi ihtimalinin bulunmadığını bildirdi. 24 yaşındaki futbolcu geceyi hastanede gözlem altında geçirecek.

Udinese-Roma maçının ikinci yarısında yaşanan bu olay futbol dünyasında şok etkisi yarattı. Fildişili savunmacının sağlık durumu henüz netleşmedi ancak bilinci açık ve şu anda Udine'deki hastanede EKG testinden geçiyor. Son haberlere göre Ndicka, De Rossi ve takım arkadaşları tarafından ziyaret ediliyor.

Udinese Roma maçı ne zaman oynanacak?

Maçın hakemleri, oyuncunun durumu göz önüne alındığında maçın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi. Grafik saatinde saat 71:00 olduğunda, top Udinese'nin ceza sahasında Okoye'nin kontrolündeyken oyun hakem tarafından durduruldu: bu nedenle maç, o andan itibaren maçın taç atışı ile yeniden başlayacak. Ancak, Udinese ile Roma arasındaki maçın ne zaman oynanacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı.