Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “1/5000’lik imar planı geçtiğimiz dönem içerisinde çok uzun bir süre hukuki süreçten ve belli sorunlardan kaynaklı olarak yapılamamıştı ve şehrimizde ciddi bir mağduriyet yaşandı. Daha fazla zaman kaybetmeden Altınordu’nun imar planına kavuşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Altınordu Belediye Meclisi, Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin başkanlığında yapılan toplantıya CHP, AK Parti, MHP ve İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Yoklama ve açılışın ardından Başkan Ulaş Tepe, mayıs ayında yapılan çalışmalarla ilgili belediye meclis üyelerini bilgilendirdi. Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden belediye personelleri İç Mimar Can Altay ve temizlik personeli Uğur Yener’in ailesine başsağlığı ve sabır temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Başkan Tepe, İsrail’in, Filistin’e yönelik terör saldırılarını kınadı. Çocukların yaşam haklarının elinden alındığına dikkat çeken Tepe, “Dünyanın gözü önünde yaşanan bir katliam var. Gazze’de özellikle masum insanların ve çocukların hedef alınmasını da bir kez daha şiddetle kınıyorum. Umarım bu canilik bir an önce son bulur” diye konuştu.

Ciddi Bir İhtiyaç Karşılandı

Belediyenin çalışmalarını her geçen gün arttırdıklarını da kaydeden Tepe, “Bu kapsamda Kadın Üretici Pazarımızı yeniden faaliyete geçirdik. Belediyemizin hemen alt katında yer alıyor. Buranın temizliğiyle beraber pırıl pırıl bir görüntüyü hep beraber kadın üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yenimahalle, Akyazı, Bahçelievler mahallelerinin ciddi bir ihtiyacını da bu vesile ile karşılamış olduk” ifadelerinde bulundu.

Başkan Tepe’nin konuşmalarından satır başları şöyle:

Vatandaşlarımız kazandı

“İlk 100 gün içerisinde yapacağımız işlerden bir tanesi kapalı pazarın yeniden hizmet vermesi ve ikincisi de Okullar Caddesi’nin trafiğe açılmasıydı. Alanda eskiyle ilgili bir değişim yapmadan, sadece beton yol üzerinden tek şerit olarak trafiğe açtık. Üzerine 100 de yeni bitki dikmiş olduk. Burada okul çıkışlarını tehlikeye atıyor iddiası tamamen asılsız. Ordu’dan haberi olmayan arkadaşlarımızın yaptığı bir gözlemdir. Çünkü buradaki hiçbir okulun kapısı bu yol güzergahına açılmıyor. Halbuki biz okullarımızı bu çalışmayla daha güvenli hale getirdik. Önceden bütün araçların okulların kapısının açıldığı yoldan geçiyordu, şimdi oradaki trafik yükünü azaltarak orayı daha güvenli hale getirdik. Okullar Caddesi hem bölge esnafımızın hem hemşerilerimizin bizden talep ettiği bir konuydu. Bunu talebi de hep beraber yerine getirmiş olduk. Burada Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu bir kavşak vardı. O kavşakta böylece daha işler hale geldi. Dolayısıyla burada kazanan vatandaşlarımız oldu. Ekonomik bir kaybımız olmadı. Çünkü her şeyi belediyemizin imkanlarıyla beraber yaptık. Bu geçen dönem yapıldı, bu dönem yıkıldı mantığı değil. Yapılanı aynen koruyup, üstüne yeni şeyler koyarak vatandaşın talep ve arzu ettiği seviyeye hep beraber getirdik.”

Mahalle muhtarlarımızla istişare halindeyiz

“Muhtarlarımızı en yakın çalışma arkadaşı olarak görüyoruz. Bu kapsamda da 92 mahalle muhtarlarımızla toplantılarımızı yapıyoruz. Yeni dönemde de hem kırsal hem de fen işleri anlamında daha fazla seri hizmete geçmek için Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve Fen Hizmetleri Müdürlüğü olarak iki yeni müdürlüğümüzle birlikte daha fazla hizmet etmiş olacağız. Anneler Günü etkinliğimizi yaptık. Bu vesileyle bir kez daha tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz. Biz göreve gelirken ziyaretçilerimize çiçek göndermemelerini, bunun yerine bağışta bulunulmasını istemiştik. Ancak gönderenler oldu. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de makamımıza gelen çiçeklerin tamamını şehit annelerimize hediye etmiş olduk. Bunların yanı sıra kendi hediyeliklerimizi de biz kendimiz üretiyoruz. O hediyelerimizi de takdim ediyoruz. Down Sendromlu çocuklarımız ve aileleriyle de program yaptık. Engelliler Haftası dolayısıyla da Trafik Eğitim Parkı’nda etkinlikler yaptık.”

Çatışmayacağız çalışacağız

“1/5000’lik imar planı geçtiğimiz dönem içerisinde çok uzun bir süre hukuki süreçten ve belli sorunlardan kaynaklı olarak yapılamamıştı ve şehrimizde ciddi bir mağduriyet yaşandı. Bu konunun mahkeme süreci devam ediyordu ancak mahkeme süreci yerel seçimden sonra neticelendi. Dolayısıyla bizim de 1/1000 ve 1/5000’lik planlarımızı yapmamız gerekir. Şunu belirtmek isterim ki; Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu bir plan var. Dolayısıyla alt ölçekli planla üst ölçekli planın uyumlu olması gerekir. Biz meclisimizle birlikte bu planı uyumlu bir şekilde geçireceğiz. Bizim kendi fikrimiz, komisyon ve grubumuz olarak görüşümüz; daha fazla zaman kaybetmeden Altınordu’nun imar planına kavuşması için elimizden geleni yapacağız. Ancak hukuki süreçler devam edecek. Onlar işin ayrı bir boyutu. Burada Büyükşehir Belediyemizle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Gayet de güzel bir uyumumuz var. Ayrım yapmaksızın herkesle birlikte çalışacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız. Biz Altınordu Belediyesi olarak da Büyükşehrimiz ile uyumlu çalışmaya da gayret edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanıyla uyumlu çalışınca onun partisinden olmuyorsun. Büyükşehir Belediye Başkanı da Altınordu Belediyesiyle çalıştığında o bizim partiden olmuyor. Bizim ortak sevdamız Ordu. Biz böyle bakıyoruz. İnsanların bize vermiş olduğu bir yetki, sorumluluk var. Biz buraya kavga etmeye, çatışmaya gelmedik. Biz buraya çalışmaya geldik. Ortak akılla, istişareyle, kibirden, egodan uzak bir şekilde bize verilen bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için de elimizden geleni yapacağız. İmar konusunda da herkes müsterih olsun, inşallah bunu en yakın sürede toparlayacağız.”

Öte yandan Altınordu Belediye Meclisi, perşembe günü imar planına ilişkin olağanüstü toplantı gerçekleştirecek.  Haber merkezi

Altınordu Belediyesine Yeni Müdürlük Altınordu Belediyesine Yeni Müdürlük

Editör: Soner Özdemir