Tüm dünya olarak karşı karşıya kaldığımız küresel iklim değişikliği, tüm insanlığı tehdit etmeye devam etmektedir diyen Ulaş Tepe, “Küresel ısınmayla birlikte buzulların erimesi, ekolojik dengenin bozulması, kuraklık ve biyoçeşitliliğin azalması gibi olumsuz etkiler, doğamızın ve çevremizin yapısını değiştirmektedir. Bu krizden ülkemiz ve ilimiz de ciddi oranda payını almaktadır. Biz çevremizi kaderine terk etmeyeceğiz. Taşı toprağı altın olan ülkemizin değerini her gün bir kez daha hatırlatacağız.” dedi.

Ordu mücadeleye devam ediyor

Tepe, “Altınordu’muz yıllarca doğasına sahip çıkan bir şehir olmuştur. 1991 yılında Karadeniz Sahil Yolu Projesi için yok edilmesi planlanan sahil şeridimiz için binlerce hemşerimiz sokağa çıkmış, dönemin yöneticilerinin karşısına dikilmiştir. Bu dik duruş, bugün bize Türkiye’nin en güzel sahil şeridine kavuşmamızı sağlamıştır. Bugün sahilde özgürce yürüyebiliyorsak bu, dünden bugünleri gören Ordu halkının ileri görüşlülüğü sayesindedir. Ordu’daki o günkü ruh, bugün madenlere, HES’lere karşı mücadele veriyor. Doğamızı, çevremizi talan etmek isteyenlere karşı o ruhu yarın da taşıyacağımıza inanıyoruz.” diye ifade etti.

“Önceliğimiz doğayı ve çevreyi korumak”

Ordu’nun dört bir yanının maden sahalarıyla çevrilmek istendiğini belirten Ulaş Tepe, “Altınordu’muzun o güzel görünümünden kopmaması için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Üzülerek ifade etmek isterim ki ilimizdeki ormanların yüzde 65’i, tarım alanlarının yüzde 76’sı, iskân alanlarının yüzde 78’i, meralarının yüzde 64’ü, Ordu’nun korunan alanlarının yüzde 91’i 4’üncü grup madenlere ruhsatlıdır. Biz, doğamıza ve çevremize zarar verecek olan hiçbir projenin destekçisi olmayacağız. Altınordu Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz her projede önceliğimiz doğayı ve çevreyi korumak olacaktır. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Ulaş Tepe: “Biz Kavga Etmeye Değil Çalışmaya Geldik” Ulaş Tepe: “Biz Kavga Etmeye Değil Çalışmaya Geldik”

Editör: Merve Tepecik