2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'te mücadele eden Ünye 1957 Spor'da Kulüp Başkanı Murat Narin yaptığı açıklamada veda sinyalleri vermişti. Sezon içerisinde birçok sorun yaşayan ve futbolcuların bir dönem maça çıkmama kararı alarak Ünye 1957 Spor Başkanı Murat Narin'e cephe aldığı süreç hızlıca çözülürken, Ünye 1957 Spor ise sezonun bitmesinin ardından kongre kararı aldı. Ünye 1957 Spor'da ilk kongre ise 25 Mayıs Cumartesi günü kongre yapılacak.

Bölgesel Amatör Lig'de yeni sezonda da mücadele eden olan Ünye 1957 Spor'da ilk kongre tarihi 25 Mayıs olarak belirlendi. 25 Mayıs Cumartesi günü Liseler Mahallesi Santral Sokaktaki kulüp binasında yapılacak olan olağanüstü kongre, yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde 2 Haziran'da aynı yerde yeniden yapılacak. Ünye 1957 Spor'da kongreye kadar ise başkan adaylarının resmen açıklanması bekleniyor.

Ünye 1957 Spor'da mevcut başkan Murat Narin'in yeniden aday olmasının beklenmediği kongre öncesinde Ordu Akkuş doğumlu olan iş insanı Fatih Çakır Kulüp Başkanlığı görevine adaylığını koyduğunu açıklamıştı.
 

Editör: Samet Karadağ