2024 yılının Ocak ayı içerisinde Antalya'da International Junior Cup'ta birçok kulübün altyapı takımları mücadele etti. Hem yurt içi hem de yurtdışından birçok takımların katıldığı Junior Cup'a, Ordu'dan ise Ünye Futbol Kulübü katıldı. Ordu'da katıldığı altyaş kategorilerinde birçok başarı alan ve oyuncu yetiştirme konusunda da Ordu'da akademisi ile meşhur olan Ünye Futbol Kulübü, Antalya'da da üç farklı kategoride üçüncülük başarısı aldı.

üfk

Ünye Futbol Kulübü U-13 Takımı ile katıldığı U-14 kategorisinde Play-off Grup maçlarında Artvin Arhavi U14 takımını 2-0 yenerken, Diyar Inter U14 ile 1-1 berabere kaldı. Final maçı öncesinde Alanyaspor U13'e 1-0 kaybeden Ünye Futbol Kulübü U13, turnuvayı üçüncü tamamladı. Ünye Futbol Kulübü U11 takımı Play-Off maçlarında Bingöl Furbol Kulübü U11'i 3- 0 ve Küçüklü Dumlupınar'ı U11'i 1-0 mağlup etti ancak Mersin Yenişehir U11 takımına 1-0 mağlup olunca grubu üçüncü sırada tamamladı. U-10 takımı ise ilk maçında Antalya Ayyıldız U10'u farklı mağlup ederken Kayserispor Futbol Okulu U10'U 1-0 yendi ancak son maçta Hollanda temsilcisi Nextgen takımı karşısında sahadan 1-0 mağlup olarak bu grubun da üçüncüsü oldu.

Junıor Cup 2014 grubu en golcü oyuncu ödülü sahibi Demir Berk Torunoğlu ve 2013 grubu en başarılı kaleci ödülü sahibi Recai Miraç Çamur olurken hem üçüncülük kupaları hem de bireysel performans ile birincilik ödülü aldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ