2023-2024 sezonunda TFF Kadınlar 1.Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde ligin ilk yarısının son dönemlerinde alınan kötü sonuçlar Giresun Sanayispor maçıyla sona erdi. Ligin ikinci yarısının ilk maçında Giresun Sanayispor'u yenen Ünye Gücü Futbol Kulübü, bu sezon oynadığı tüm maçlarda gol attı. Bu sezon oynadığı maçlar arasında Bağcılar Evrenspor'a attığı beş golle dikkat çeken Ünye Gücü Futbol Kulübü, iki karşılaşmada ise rakip filelere üçer gol atmıştı.

Ünye-Gücü-Futbol-Kulübü-5

Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde şu ana kadar atılan 19 golde en çok katkısı olan futbolcular 7 gol atan Fatma Serdar ve 5 gol atan Cansu İriş olurken Ordu temsilcisinde aynı zamanda Medine Bozali 3 gol attı. Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde Nazmiye Aytop, Aleyna Meral, Nehir Zeytünlü ve Mislina Gözükara ise birer gol atan futbolcular oldu. Ünye Gücü Futbol Kulübü'nde kalan maçlar öncesinde takımın moral ve motivasyonu üst seviye olurken takım sezon sonunda şampiyonluk sevinci yaşamak istiyor.

Ünye-Gücü-Futbol-Kulübü-4

Kadın Futbol 1.Ligi'nde mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü, mücadele ettiği A Grubu'nda dördüncü sırada olan ve 23 gol atan Dudullu ile 20 gol atan lider Horozkent Spor Kulübü'nün hemen arkasında 19 gol ile en çok gol atan üçüncü takımım oldu.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ