Ordu’da19 ilçedeki tüm mahallelerde kullanım ömrünü doldurmuş içme suyu hatlarını yenileme çalışması başlatan OSKİ, kullanım ömrünü tamamlamış mahallelerde içme suyu hattı ve kanalizasyon çalışmalarına devam ediyor. Kullanım ömrünü tamamladığı için sık sık arıza vererek su kesintilerine neden olan içme suyu hattında yenileme çalışmalarını sürdüren, toplam 2 bin 705 metre içme suyu ve 2 bin 110 metre kanalizasyon hattı çalışmasına başlayan ekipler, şu ana kadar 200 metre içme suyu ile 150 metre kanalizasyon çalışmasını tamamladı.

Sil baştan yapılacak

Ünye Altyapı Yenileme1

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile başlayan çalışma ile kullanım ömrünü tamamlamış olan alt yapı sil baştan yapılacak. Geçtiğimiz gün başlayan çalışma ile yetersiz kalan ve ihtiyaçlara cevap veremeyen hatlar modern sistem ile yenilenecek.

Yapılan yatırımlardan memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinleri “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bizlere söz verdiği çalışma OSKİ ekipleri tarafından başladı. Yıllardır sorun olan altyapı şimdi sil baştan yenilenecek. Altyapının yetersiz olmasından dolayı altyapıdan kaynaklı sorunlar ortadan orta dan kalkacak. Bizlere olan desteğinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekiplere teşekkür ederiz.” diye konuştular.

Gürgentepe'de 13 Binanın Dış Cephesi Yenileniyor Gürgentepe'de 13 Binanın Dış Cephesi Yenileniyor