Ordu’nun tanıtımına katkı sunmak tarihi, kültürel ve yöresel ürünlerinin keşfedilmesi amacıyla düzenlenen Ordu Günleri’nde Ünye standı her yıl olduğu gibi bu yıl da göz doldurdu. Tarihi ev konseptinde hazırlanan stantta Ünye’ye dair her şey yer aldı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tanıtım günlerine gelen ziyaretçilerle sohbet ederken ziyaretçilere Ünye Belediyesi tarafından üretilen üzüm suyu, reyhan suyu, su böreği, üzümlü kek, fındıklı tatlı ve fındık ikram edildi. Ünye’nin yöresel ürünleri ziyaretçilerden tam not aldı.

Siyaset ve iş dünyasından da birçok isim Ordu Günleri’ne katılarak ilçelerin stantlarını tek tek ziyaret eti.

ORDU-GUNLERININ-GOZDESI-UNYE-OLDU-18

 “Ordu Günleri’nde hemşehrilerimizle buluştuk”

Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Böyle bir organizasyonun hayata geçmesi, Ordu’nun yerel yönetimlerinin İstanbul’daki vatandaşlarla buluşturulması kolay bir organizasyon değil. Bu nedenle güzel bir organizasyonla hem İstanbul’daki hemşehrilerimiz ile buluştuk hem de ziyaretçilere ilçemizi ve ilimizi tanıttık. Bu organizasyon sayesinde İstanbul’daki hemşehrilerimizin birbirinden ayrı noktalarda belki yıllarca dahi görmedikleri dostlarını, komşularını, akrabalarını burada görme fırsatı buldular. Ayrıca hemşehrilerimizin sıla-i rahim yapmalarına imkan sağladı. Yerel yönetimlerle bir araya gelen vatandaşlarımız yapılan hizmetleri yakından gördü ve bilgilendi. Bu program aynı zamanda 81 ilden İstanbul’da yaşayanların ilimizi ve ilçemizi daha yakından tanımalarına katkı sundu” dedi.

+

 “Kadın kooperatifimize pazar imkanı sunduk”

Kadınların aile ekonomilerine katkı sunmak için her zaman destek verdiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ordu Günleri’nde önemsediğimiz diğer bir konu ise kadın kooperatiflerimizin el emeği ürünlerinin pazarlanması ve satışı konusudur. Biz de Ünye Belediyesi olarak her zaman destek verdiğimiz ÜNKA Kadın Kooperatifinin Ordu Günleri’nde yer almasını sağladık. Böylelikle İstanbul gibi metropol şehirde kadınlarımızın el emeği ürünlerinin satışı konusunda ortam hazırlanmış oldu. Kadınlarımız ürettikleri ürünlerini satarak katma değere dönüşmesine şahit oluyoruz. 4 gün boyunca dolu dolu bir şekilde bir katılım ile Ordu Günleri’ni keyifle tamamladık” şeklinde konuştu.