Başkan Tavlı, “Emeğin aslanları dediğimiz ve Ünye’miz için gece gündüz demeden birlikte emek sarf ettiğimiz mesai arkadaşlarımızı enflasyona bu güne kadar ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz. %105 oranında gerçekleştirdiğimiz zam ve toplu sözleşmemiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Ünye Belediyesi’nin yürüttüğü hizmetleri de başlıklar halinde değinen Başkan Tavlı, “Ünye’de sosyal belediyecilik anlamında Karadeniz’de bir numarayız. 2019 yılında sahilde hava kirliliğinden yürünemezken Ünye’mizi doğalgazla buluşturarak Ünye’mizi temiz hava ile buluşturduk. Doğalgaz kullanım oranını %95’e yükseltirken doğalgaz geçen mahallelerimizde alt ve üst yapı çalışmalarını %80 oranın da tamamladık. Hayata geçirdiğimiz projelerle gençlerimizin ve çocuklarımızın her zaman yanında olduk” diye konuştu.

Ünye’de Akçeli Anlamda Hiçbir İşe Karışmadık

Başkan Tavlı görev süresi boyunca Ünye Belediyesi’ni ekonomik anlamda güçlü belediyeler arasında yer almasını sağladıklarını da ifade ederek, “Biz bu süreçte önemli bir şeyi daha başardık. Hep birlikte Ünye’de ne ahlaki ne de akçeli anlamda hiçbir işe karışmadık ve yolsuzluğun konuşulmadığı bir süreci birlikte yaşayarak hizmet ettik. Sahada sizlerle bu mücadeleyi vererek bu projelerimizi hayata geçirdik” dedi.

İşçi Kardeşlerimizin Maaşlarına %105 Oranında Zam Yaptık

Ünye Belediyesi çalışanlarını hiçbir zaman enflasyona ezdirmediklerini belirten Başkan Tavlı, “Emeğin aslanları sahada çalışırken eve aşını nasıl götüreceğini düşünmesin dedik. Çalışan kadrolu işçilerimizin yılbaşı itibariyle sona eren sözleşmelerini bugün yaptığımız anlaşma ile yeniledik. Buna göre işçi kardeşlerimizin maaşlarına %105 oranında zam yaptık. Ayrıca bu kardeşlerimiz her 6 ayda bir memurlara gelen zam oranı kadar zam alacaklar. Bu maaş zammı yılbaşından itibaren aradaki fark hesaplanarak mart ayı itibariyle hesaplara yatırılacak. Ramazan Bayramı’nda aldıkları 340 TL ikramiyeyi bin liraya çıkardık. Ayrıca Kurban Bayramı’na da bin lira ikramiye verilmesini kararlaştırdık. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Haber merkezi

Ünye Serbest Bölge İlan Edildi Ünye Serbest Bölge İlan Edildi

Editör: Soner Özdemir