Ordu Futbolu'nda altyapı faaliyetleri ile dikkat çeken ve bu sezon A takım seviyesinde şampiyonluk sevinci yaşayan Ünye Futbol Kulübü, 2023-2024 sezonunda yedi farklı takım bazında 106 resmi maç oynadı ve hem U13 hem de 2.Amatör Lig'de sezonu şampiyonlukla taçlandırmıştı. Tarihi bir sezonu geride bırakan Ünye Futbol Kulübü'nde  Ünye Futbol Kulübü antrenörleri ve genç futbolcular, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık'ı ziyaret etti. 

Ünye Futbol Kulübü'nden Tarihi Sezon, Tam 106 Maç 88 Galibiyet Ünye Futbol Kulübü'nden Tarihi Sezon, Tam 106 Maç 88 Galibiyet

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık yapılan ziyaret ile ilgili olarak '' “Ordu ili U13 liginde ve 2. Amatör Liginde şampiyon olan Ünye Futbol Kulübü Antrenörleri ve Futbolcularına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.'' paylaşımını yaptı. Ünye Futbol Kulübü A takımı ilk kez yer aldığı 2.Amatör Lig'de şampiyon olurken yeni sezonda 1.Amatör Lig'de mücadele edecek.

Ünye Futbol Kulübü hem Ordu 2.Amatör Lig'deki A takımı ile hem de U13 Ligi'ndeki takımı ile sezonu şampiyonlukla tamamlarken, U15, U14 ve U12 takımları final oynadı. Ünye Futbol Kulübü U16 takımının yarı final oynadığı sezonda U11 takımı ise Çeyrek Final oynayarak sezonu tamamladı. 106 maç oynayan Ünye Futbol Kulübü takımları bu sezon 88 galibiyet alırken, 8 beraberlik ve 10 mağlubiyet aldı. 462 gol atan takımlar kalesinde ise 80 gol yedi.

Editör: Samet Karadağ