Ordu’nun Ünye ilçesine bağlı Tekkiraz Mahallesi’ne yeni bir Entegre Sağlık Merkezi’nin yapımına başlandığı duyuruldu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan üstlenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Tavlı ve Alparslan’a ziyaretleri sırasında ilçe yönetim kurulu ve meclis üyeleri de eşlik etti.

Ünye Sağlık Merkezi 1

Acil müdahale edilebilecek

Tekkiraz’ın lokasyon olarak merkezi bir konumda bulunması sebebiyle sağlık hizmetlerine ulaşım noktasında önem arz ettiğini kaydeden Hüseyin Tavlı, “Bu bölgede ön sağlık hizmetlerinin yürümesi noktasında eski hizmet binası ihtiyacı karşılamıyordu. Hemşehrilerimize daha iyi bir ortamda sağlık hizmetlerinin sunulması noktasında burada yeni bir hizmet binasına başlanmış oldu. Burada ilk sağlık hizmetleri verilirken, aynı zamanda 122 acil sağlık birimi de yer alarak olası bir durumda acil olarak müdahale edilmesi sağlanacak.” dedi.

Tavlı, “Diş ünitesinin de olduğu Entegre Sağlık Merkezi’nin mahallemize kazandırılmasındaki destekleri için Ordu Milletvekillerimiz Prof. Dr. Sn. Mahmut Özer’e, Sn. İbrahim Ufuk Kaynak’a, Sn. Mustafa Hamarat’a, Sn. Naci Şanlıtürk’e, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcımız Sn. Yavuz Selim Kıran’a, devlet büyüklerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bölgemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Ünye Sağlık Merkezi 2

Kısa sürede tamamlanacak

Entegre Sağlık Merkezinin Tekkiraz ve bölgesinin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olduğunun altını çizen AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan ise temeli atılan hizmet binasının kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, ASM ve diş ünitesini de içinde bulunduran Entegre Sağlık Merkezi’nin bu yönü ile de vatandaşların taleplerine karşılayacağını kaydeden Alparslan, ulaşım ve zaman noktasında çok kıymetli olan bu eserin hayırlı olmasını diledi.

Bakan Yardımcısı Kıran Ünye’yi Ziyaret Etti Bakan Yardımcısı Kıran Ünye’yi Ziyaret Etti

Editör: Merve Tepecik