Ordu Fatsa’nın en önemli yaşam alanlarından bir tanesi olan hem plaj hem de mesire alanı olarak faaliyet gösteren Uzunkum Plajı yaza hazır hale getirildi.

Bölgenin en önemli yaşam alanlarından bir tanesi olan plajda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, gençler için yeni yaşam alanları, spor alanları, çocuk oyun alanları ve ahşaptan doğaya uyumlu bir mescit ve park bulunuyor. Toplamda 100 bin metrekare alan üzerine kurulu olan bu alan Karadeniz sahil yoluna sıfır olması nedeniyle ilçeden geçen birçok vatandaşın ilçeye misafir olmasını, konaklaması ve mola vermesini de sağlıyor.

Fatsa Uzunkum 1

Hem plaj hem mesire alanı

Dört mevsim kullanabilen, çocukların ve ailelerin rahatça vakit geçirebileceği Uzunkum Plajı’na herkesi davet eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Uzunkum Plajı hem plaj hem de mesire alanı olarak faaliyet gösteren, bölgemizin en önemli yaşam alanlarından bir tanesi haline geldi. Sadece Fatsa’mızın değil bölgemizin en önemli yaşam merkezlerinden bir tanesi olan Uzunkum Plajı ve mesire alanının yenilenen yüzüyle bu yılda hoşça vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızı bekliyor.” diye konuştu.

Fatsa’da İstanbul’un Fethi Konuşulacak Fatsa’da İstanbul’un Fethi Konuşulacak

Editör: Merve Tepecik