Ordu'da görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla düzenlenen programda bir araya geldi. Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen programa Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, basın cemiyet ve dernekleri başkanlarının yanı sıra ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.

Başkan Güler: Basınla şehrimiz daha güçlü

Programda bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, basın ordusu ile şehirde daha güçlü bir profil çizdiklerini söyledi.

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Sizlerin burada bulunuşu Ordu’muzun aynı zamanda güçlü bir basınla kalkınma faaliyetlerini sürdürdüğünü gösteriyor. Böyle bir basın ordusu ile şehrimiz daha güçlü bir profil çiziyor. İnşallah ikinci yüzyılda Ordu’muz yükselen bir yıldız olacak. Bizim burada yapacağımız en önemli şey sevgiyi büyütmek. Bu sevgiyi büyütürken tabi ki basınımıza büyük bir rol düşüyor. Şehrimiz sevgi ile daha da büyüyecek. Sizden aldığımız güçle Ordu’da Allah nasip ederse daha güzel çalışmalar yapacağız. Tüm camiamızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

gazeteciler günü

Vali Erol: En büyük desteğimiz basın

Ordu Valisi Muammer Erol basın mensuplarının icra etikleri görevin bir kamu hizmeti olduğunu ifade etti.

Vali Erol konuşmasında şunları kaydetti:

“En büyük desteğimiz, gözümüz, kulağımız sizlersiniz. Bundan sonrada öyle olacak. Biz sizlerden sizlerin emeğinden doğruyu, güzeli, iyi yapma, görme adına çok ciddi katkılar gördük, görüyoruz ve bundan sonra da göreceğiz. Basın ve basın mensuplarının icra ettikleri görev bir kamu hizmeti. Emeğinize, gayretinize cani gönülden saygı duyuyorum. Ordu’daki basın mensubu arkadaşlar için şunu ifade edebilirim. Varlığınız, meselelere yaklaşımınız, kamu hizmeti duyarlığınız bizim için çok ciddi bir sermaye. Gazeteciler Günü’nüzün sizler için hayır, sağlık, huzur ve saadet getirmesini diliyorum.” Haber merkezi

Ünye'de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı Ünye'de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı

Editör: Soner Özdemir