Ordu Üniversitesi’nde eğitim gören 50 yabancı uyruklu için düzenlenen yemekli ve müzikli programa Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan da katıldı. Başkan Vekili Tezcan, Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda öğrencilerin yanında olduklarını söyledi.

 “Sizler de bizim evlatlarımızsınız”

Program kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, her konuda öğrencilerin yanında olduklarını ifade etti.

Başkan Vekili Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hem burada hem şehrimizde hem de ülkemizde konuğumuz, misafirimizsiniz. Güzel bir dil öğreniyorsunuz. Dünyanın her tarafına yayılmış bir milletin misafirisiniz. Güzel bir şehirde ve güzel bir üniversitedesiniz. Şehrin Belediyesi olarak sizinle beraber düşüneceğimizi ve her konuda yanınızda olduğumuzu anlatabilmek için sizlerle bir araya geldik. Sizler de bizim evlatlarımızsınız. Burada inşallah Türkçeyi gayet iyi öğrenirsiniz ve ülkelerinize döndüğünüzde bir Türk elçisi olarak kültürümüzü anlatırsınız. Bizim gözümüzde asla öteki yok. Bütün insanlık Âdem ve Havva’dan çoğalmıştır ve kardeştir. Biz bu inançtayız. Öncelikli olarak da inşallah bunu öğrenmenizi isteriz.”

kültür (2)