Gülistan mahallesi Gülistan sokak sakinlerinden Ali Öztürk Hem engelli çocuku hem de yatalak eşi sebebiyle düzenli olarak hastanede kontrolleri gerekiyor. Sağlık sorunları yaşayan Ali Öztürk için en büyük sıkıntılarından biri ise evinin kapısına Ambulansın gelemeyişi idi. Yaklaşık 25 metre yolu sedye ya da battaniye ile Ambulansa taşınan Ali Öztürk, her hastaneye gidişi hem kendisi hem de sağlık görevlileri için adeta bir çileye dönüşmüştü.

Gülyalı Belediye Başkanı Medet Sipahi, Ali Öztürk’ün durumundan haberdar olur olmaz ekipleri harekete geçirdi. Gülyalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Başkan Sipahi’nin talimatı üzerine çalışmalarına başladı. Başkan Sipahi’de Çalışmaları yerinde inceledi.

Hizmetin amacı insan

 “Bizim en büyük hedefimiz gönüllere giden yolları yapmak” diyen Başkan Medet Sipahi “tüm hizmet ve çalışmalarımızın merkezinde insan var. Çünkü biz insanı yaşat ki devlet yaşasın diyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Ali amcamızında , bu ilçede yaşayan hiçbir canın da sıkıntı ve sorunlarına kayıtsız kalamayız. Bizim önceliğimiz insanımızın hayatını kolaylaştırmak, yaşam standardını ve konforunu artırmak. Ali amcamıza sağlıklı ömürler diliyorum. Onun yüzünün gülmesi ve hayır duaları bizim için her şeyden daha değerli” diye konuştu.

Ulaşım sorunu çözülen Ali Öztürk, duygularını şu sözlerle ifade etti. “Çok teşekkür ederim başkanımıza. Allah razı olsun. Buraya yol gelmiyordu. Ben çok zorlanarak Ambulansa götürüyordum Medet Başkana çok teşekkür ederim. Beni bu çileden kurtardı Allah ondan razı olsun” dedi. Haber merkezi