Ordu'da deniz kenarına yapılan ve bu süreçte 3.Lig ekipleri 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Orduspor 1967 A.Ş.'ye ev sahipliği yapan Yeni Ordu Stadyumu'nda yeni sezonda iki konu merakla bekleniyor. Yeni Ordu Staydumu'nda isim konusunda herhangi bir adım yıllardır atılmazken, Ordulu futbolseverler ise takımların birleşmemesi konusunda stadyumda olmayacaklarını söylemişti. Yeni Ordu Stadyumu'nda isim konusunda herhangi bir adım atılmazken, Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar Grupları birlikte basın toplantısı düzenledikleri ortak basın toplantısında Ordu’da tribün desteğini tek Orduspor olmadan sürdürmeyeceklerini belirtmişti.

yeni ordu stadyumu-3

2017 yılında ilk kazmanın vurulduğu ancak Ekim 2021 yılında kapılarını futbolsevelere açan Ordu'nun yeni futbol sahası Yeni Ordu Stadyumu, ilk kazmanın vurulmasının üzerinden geçen 6 yıla rağmen isim bulamazken, Ordu Valisi Muammer Erol bu süreç ile ilgili olarak çalışmalar yapılacağını söylemişti. Kendisine sorulan Yeni Ordu Stadyumu isim konusu ile ilgili olarak ilerleyen günlerden çalışma yapılacağını söyleyen Ordu Valisi Muammer Erol, isim konusunda ise net bir bilgi vermemişti. Yeni Ordu Stadyumu'nun isminin 19 Eylül Stadyumu olması konusunda açıklamalarda da bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ise ''Biz prosedülerde söz sahibi değiliz. Biz stadyum ismi konusunda önerileri dinleriz ama kararı Gençlik ve Spor Bakanlığı verecek. İsim konusunu konuşuruz, zamanımız var.'' demişti.

Ordu’da son dönemlerde Orduspor konusunda çok farklı senaryolar dönerken tribün liderleri bir olarak Ordu’daki takımlardan tribün desteğini çektiğini ve tek Orduspor istediklerini açıklamıştı.  Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar gruplarının istekleri kabul görmezken bu süreçte yeni sezonda söz verdikleri gibi tribünde olmaları da beklenmiyor.

Editör: Samet Karadağ