2004 yılındaki "Welcome to Mooseport" filminden sonra oyunculuğu bırakan Hackman, nadiren kamuoyu önüne çıkıyor. İşte o anlardan biri...

Oscar ödüllü ünlü aktör Gene Hackman, eşi ile birlikte 21 yıl sonra ilk defa kameralara yakalandı. 2004 yılında "Welcome to Mooseport" filmi ile son kez beyaz perdede yer alan Hackman, "Jüri", "Düşman Hattı", "Tenenbaum Ailesi" gibi birçok önemli filmde rol aldı. "Devlet Düşmanı", "Alacakaranlık", "Mutlak Güç" ve "Kuş Kafesi" filmleriyle 90'lı yıllarda adından sıkça söz ettiren Hackman, "Hızlı ve Ölü" ve "Crimson Tide" gibi yapımlarla da kariyerini zenginleştirdi.

Gene Hackman ve Eşi Betsy Arakawa Uzun Yıllar Sonra İlk Kez Birlikte Görüntülendi

Hollywood'un efsanevi aktörlerinden Gene Hackman, 94 yaşında ve eşi Betsy Arakawa, 62 yaşında, uzun yıllar sonra ilk kez birlikte halka açık bir yerde görüntülendi. Çift, New Mexico'da bir akşam yemeği için dışarı çıkarken objektiflere takıldı. Hackman, yürürken bir baston kullanırken eşinin koluna girmişti. Çift, Santa Fe'deki Pappadeaux’s Seafood Kitchen'da yemek yedi. Hackman, 1980'lerden beri yaşadığı Santa Fe'de gün içinde bir kafeden kahve ve elmalı turta alırken de görüldü.

Gene Hackman

Hackman ve Arakawa, 1991 yılında evlendiklerinden bu yana nadiren birlikte kamusal alanda görülüyorlar. Son olarak 21 yıl önce, 2003 Golden Globe Ödülleri'nin kırmızı halısında birlikte fotoğraflanmışlardı. O törende Hackman, Michael Caine ve merhum Robin Williams tarafından sunulan "eğlence dünyasına olağanüstü katkılardan" dolayı Cecil B. DeMille Ödülü'nü almıştı.

Gene Hackman'ın başarılarla dolu sinema kariyeri

2004 yılındaki "Welcome to Mooseport" filminden sonra oyunculuğu bırakan Hackman, nadiren kamuoyu önüne çıkıyor. Kendi çiftliğinde yaşayan Hackman'ın resim yapmayı ve yazmayı sevdiği biliniyor. Hackman, "Hoosiers", "The Poseidon Adventure", "The Royal Tenenbaums", "The Birdcage" ve "Superman" serisinde Lex Luthor olarak rol aldığı çeşitlendirilmiş film kariyeriyle Hollywood'da önemli bir yer edindi. İki Oscar ödülü kazanan aktör, "The French Connection" ve "Unforgiven" filmleriyle bu ödülleri almıştı. Hackman, "The French Connection" filminin 50. yıldönümünde, uzun süren sessizliğini bozarak The Post'a bir röportaj vermiş ve film hakkındaki düşüncelerini paylaşmıştı.

Editör: Samet Varol