2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig'de kalma mücadelesi veren ve bu süreçe Markus Gisdol gözetiminde bunu başaran Yılport Samsunspor'da yeni sezon çalışmaları başladı. Transfer konusunda yasağını kaldıran Yılport Samsunspor'da sezon bitmeden ayrılacağı açıklanan Alman teknik direktör Markus Gisdol'un ardından bazı futbolcularla da yollar ayrılmaya başlandı. Karadeniz ekibinde üç sezondur forma giyen Moryke Fofana ve Osman Çelik ile iki sezondur takımın formasını giyen Alim Öztürk ve Jakub Szumski ile yolların ayrıldığı açıklandı.

Yılport Samsunspor'da Moryke Fofana 87, Osman Çelik 90, Alim Öztürk 57 ve Jakub Szumski 38 maça çıktı. İşte Yılport Samsunspor'da futbolcular için yazılan veda yazıları:

-Moryke Fofana

2021-22 sezonunda aramıza katılan camiamız ve taraftarlarımızın sevgilisi olan, yaşadığımız şampiyonluk macerasında büyük rol üstlenen kaptanımız Moryke Fofana ile yollarımızı ayırıyoruz. Bu büyük camia seni asla unutmayacak Fofana, yolun açık olsun.

-Osman Çelik

2021-22 sezonunda aramıza katılan, 2022-23 sezonunda birlikte şampiyonluk yaşadığımız ve Süper Lig'de uzun bir aradan sonra yer aldığımız sezonda kaptan olarak büyük katkılar veren, şanlı tarihimizde unutulmaz bir iz bırakan, 3 yıl boyunca bizden biri olarak kalbini, yüreğini sahada ortaya koyan kaptanımız Osman Çelik ile vedalaşıyoruz. Yolun açık olsun kaptan, kalbimizde taht kurdun. 
 
-Alim Öztürk

2022-23 sezonunda aramıza katılan ve ortaya koyduğu performans ile kulübümüz için önemli bir dönüm noktası olan son 2 sezonda büyük katkılarda bulunan oyuncumuz Alim Öztürk ile vedalaşıyoruz. Yolun açık olsun Alim.

-Jakub Szumski

2022-23 sezonunda aramıza katılan ve kulübümüzün şampiyonluğunda önemli katkıları olan Jakub Szumski, ile yollarımızı ayırıyoruz.  Yolun açık olsun Jakub.

Editör: Samet Karadağ