2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Trendyol Süper Lige kötü başlayan ancak ardından teknik direktör değişikliğine giderek Alman teknik direktör Markus Gisdol ile farklı bir oyun tarzı ortaya koyan Yılport Samsunspor, ligde kalmayı garantilemişti. Yılport Samsunspor'da teknik direktör Markus Gisdol konusunda görüşmeler sürerken bu görüşmeler netlik kazandı ama taraflar anlaşamamıştı. Yılport Samsunspor'da geçtiğimiz hafta içi yapılan açıklamada ''''Yapılan son görüşmede de kendisine kalması için son teklifimizi sunmuş olmamıza rağmen, Sayın Markus Gisdol kendi kararından dönmemiş, kısacası ikna yönündeki tüm çabalara rağmen yeni sezonda bizimle devam etmek istemediğini dile getirmiştir.'' ifadeleri yer verilmişti.

Yılport Samsunspor, ligin son maçından son ise Markus Gisdol'a resmen veda etti. Yapılan açıklamada ''2023/2024 Süper Lig sezonunda çalışmaya başladığımız, birlikte hedefimize ulaştığımız sevgili teknik direktörümüz Markus Gisdol’e veda ediyoruz. Gisdol, sadece saha içinde gösterdiği liderlikle değil, aynı zamanda şehrimize kattığı ruh ve heyecanla da kalplerimizde özel bir yer edindi. Onunla birlikte elde ettiğimiz başarılar, mücadele ruhumuzun ve birlikteliğimizin bir simgesi olarak hep hatırlanacak. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, kariyerinin devamında başarılar diliyoruz. Danke, Gisdol.'' şeklinde Gisdol'a veda edildi.

Ligin son maçında Vavacars Fatih Karagümrük'e 3-1 kaybeden Yılport Samsunspor'da Markus Gisdol'un kariyeri 33 maçta 13 galibiyet, 9 beraberlik ve 11 mağlubiyet ile tamamlandı.
 

Editör: Samet Karadağ