Mustafa Adıgüzel, son genel seçim ve son yerel seçimde ulusal gündeme Ordu ile ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, "Mesele algı ile tezgâh ile oy hırsızlığı ise Ordu'da iki ilçemin hesabını verin.” dedi. Meral Akşener'in, elin taşı ile elin kuşunu vurmayacağız, sözlerini de hatırlatarak aday seçimindeki tercihlerinin de tezat olduğunu söyledi.

Adıgüzel, "Akşener'in genel seçim sonrası şu sözünü çok iyi hatırlıyorum: Masadan bir kalktım, bir oturdum, 6 puan gitti. Şimdi ben soruyorum, masadan kalkıp oturmanızla seçim sürecindeki siyasetinizle Cumhurbaşkanı adayımızdan kaç puan gitti? Çünkü biz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu o seçimi 1.5 puanla kaybettik.” dedi.

Adıgüzel sözlerine, “CHP'yi yanınızda bir yük olarak görüp bir karar alıyorsunuz, yerel seçim sonucunda aldığınız kararın faturası ağır olunca dönüp dün övgüler düzdüklerinize bugün hırsız diyorsunuz.  Hâlbuki en büyük hırsızlık insanların umutlarını çalmaktır. Cumhurbaşkanlığı seçiminin kaybının esas sorumlusu olarak umut hırsızlığının da esas pay sahibi Sayın Akşener'dir. Tabi ki masadan neden kalktı, neden oturdu, 'devletim için son görevimi yaptım' gibi ifadeler... Bunlar da irdelenecektir.” diyerek devam etti.

“Ordu'da Giden İki İlçemin Hesabını Verin”

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Bizim kurumsal ittifak için yaptığımız tüm girişimleri oldukça sorunlu bir üslup ile reddettikten sonra, iki parti arasında hiçbir anlaşma olmadığı halde varmış gibi sokak algısı yaratarak büyükşehirde İyi Parti'ye, ilçede şuna buna diyerek yapılan tezgâh, sadece Perşembe ilçemizde 1700 hatalı oyla (aynı pusulada her iki partiye tercih nedeniyle) iptale neden oldu. Ben Perşembe'yi 268 oy ile kaybettim. Aynı kötü kurgu ve tezgâh tüm uyarılarımıza rağmen işletildi ve il genelinde toplam 90 bin hatalı kullanılan geçersiz oya sebep oldu. Şimdi siz benim Perşembe ve Ulubey'imin hesabını verin.” dedi.

Mustafa Adıgüzel, Meral Akşener'in elin taşı ile elin kuşunu vurmayacağız sözleri ile aday seçimindeki tercihlerinin de tezat olduğunu söyleyerek "Meral Hanım önceki dönemde de Ordu'da yine eski bir AKP'li İdris Naim Şahin'i iki defa öne aldı. Bu defa da yine bir AKP'liyi, bunu da açıkça ifade eden bir ismi aday gösterdi. Türkiye'nin pek çok yerinde benzer örnekler var, CHP'liler de var. Bu elin taşı ile elin kuşunu vurmaya kalkmak değil midir?” dedi.

Adıgüzel, “Ordu'da İyi Parti'de kuruluşundan bu güne kadar emek vermiş liyakat sahibi birçok yurtsever iyi yürekli iyi insan da var. Tabi ki iyi yürekli, iyi insanları ayrı tutuyorum. Ülkemdeki ağır koşullara karşı bizimle aynı düşünüp aynı hassasiyetle mücadelede paydaş olduğumuz yurtsever insanlar, Sayın Akşener ile bu konularda paydaş değiller, onu da yoğun bir şekilde iletiyorlar. Aklıselim tüm iyilere de selam olsun"  diye konuştu.

Haber merkezi

Fatsa'da Trafik Sorununa Çözüm Bulunamıyor Fatsa'da Trafik Sorununa Çözüm Bulunamıyor