Kamudaki görevinden istifa eden inşaat mühendisi Agah Genç 20 Kasım pazartesi saat 11:00 de Ak Parti Perşembe İlçe Başkanlığı binasında Perşembe Belediye Başkanlığı için aday aday olduğunu bir törenle açıklayacak.

Agah Genç kimdir?

1988 yılında Ordu'da doğdu. Altınordu İlçesi Merkez İlköğretim okulunda ilkokul ve ortaokul, Ordu Anadolu Lisesinde lise eğitimini tamamladı. Eğitim aldığı dönemlerde profesyonel olarak voleybol ve tenis takımlarında yer aldı.Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühedisliği bölümünü kazandı ve bu süreçte birçok öğrenci temsilciliklerinde ve spor faaliyetlerinde bulundu.

2012 yılında İnşaat Mühendisi olarak  Ordu’da özel bir firmada işe başladı. 1 yıl süren bu deneyim sonrasında 2013 yılında Ordu İl Özel İdaresinde İnşaat Mühendisi olarak Yatırım İnşaat Müdürlüğünde göreve başladı. 2014 yılında Ordu'nun Büyükşehir Belediyesi olmasıyla kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında (YİKOB) İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladı.

3 yıl Ordu Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı  deneyiminin ardından vatani görevini yapmak üzere Ağrı’ya gitti. Askerlik görevini tamamladıktan sonra YİKOB Yatırım İzleme Müdürü olarak Ordu Valiliğinde göreve başladı ve 2 yıl görevini sürdürdü. Bu süreçte birçok kamu yatırımının şehrimize kazandırılması için çalıştı. 2022 yılında kamudaki görevinden ayrılarak özel olarak inşaat ve geri dönüşüm sektörlerinde faaliyetlerde bulundu ancak 6 Şubat depremleri sebebiyle göreve tekrar başlayarak bölgede farklı illerde hasar tespit çalışmalarında bulunmak üzere görevlerde bulundu.

İyi derecede ingilizce bilen Agah Genç , evli  ve 2 çocuk babasıdır.