NBA'de 2024 All Star kadrosu için internet üzerinden oylama süreci başladı. NBA oyuncularının taraftar oylarının büyük önem taşıdığı NBA All Star öncesinde Alperen Şengün de adaylar arasında yer aldı. Geçen sezon performansı ile Houston Rockets'ta rekorları kırmaya başlayan ve yeni sezonda takımın en önemli parçası olan Giresunlu Alperen Şengün, taraftarların oylarını bekliyor.

alperen şengünn

Alperen Şengün, All-Star İçin Geri Sayıma Başladı Alperen Şengün, All-Star İçin Geri Sayıma Başladı

Kulüp tarihinde 2 bin sayı, bin ribaunt ve 500 asiste ulaşan en genç oyuncu olan Alperen Şengün, NBA'deki üçüncü yılı olan 2023-24 sezonunun başında Rockets'ın en iyi oyuncusu olarak gösterilirken, 2021 yılında Oklahoma City Thunder tarafından 1. turda 16. sıradan seçilip seçim hakkı karşılığında Houston Rockets'a takas edilirken bu sezon NBA'da en dikkat çeken pivot olarak her maç üzerine koyarak ilerliyor. 5 Ocak tarihinde ise All-Star için Alperen Şengün'e atılcak her oy üç oy sayılacak.

alperenn-1

Taraftarların vote.nba.com adresi üzerinden `Start Voting Now` seçeneğine tıklaması ve Batı Konferansında yer alan Alperen Şengün için `West` kadrosundan arama butonuna Alperen Şengün yazacak tüm oy kullanacak isimler, milli oyuncunun ligdeki en büyük şovda yer alması için oy kullanabilir. Oy kullacanak olan kişiler 24 saatte bir oy kullanabilir.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ