Altınordu Belediyesi hizmet binasında yer alan Mesleki Gelişim Merkezi’ndeki (MEGEM) Yemek Atölyesi’nden yararlanan öğrenciler, güz ve bahar dönemi boyunca uygulamalı eğitim alma fırsatı buldu.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Üniversitede okuyan genç kardeşlerimizin daha iyi bir ortamda eğitim almalarını sağlamak ve uygulama noktasında da yeteneklerini geliştirmeleri için belediyemizin kapıları onlara daima açık olacak” dedi.

Seneye de Devam

Altınordu Belediyesi ile Ordu Üniversitesi arasında ‘Eğitim’ protokolü imzaladı. Protokol kapsamında üniversitenin gastronomi bölümünde eğitim alan gören öğrencilere, belediye hizmet binası içerisinde yer alan Mesleki Gelişim Merkezi’ndeki Yemek Atölyesi’nin kapıları öğrencilere açıldı. Yaklaşık 30 öğrenci, güz ve bahar dönemi boyunca okulda aldıkları teorik eğitimleri, belediyeye ait atölyede uygulama imkânı buldu. Hafta içi her gün atölyeye giren öğrencilere, tecrübe ve yetenek aşılandı. Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Üniversitesi ile imzalanan protokolü önümüzdeki yıl da devam ettireceklerini söyledi.

Eğitim önemli

Üniversite öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim almalarını önemsediklerini belirten Başkan Tepe, “Genç kardeşlerimizin eğitimine ve mesleki gelişimine katkı sağlamak bizim için büyük bir öncelik. Gastronomi eğitimi, sadece teorik bilgiyle sınırlı kalmamalı; öğrencilerimizin deyim yerindeyse ellerini mutfakta kirletip, gerçek hayat deneyimleri kazanmaları büyük önem taşıyor. Atölyemizde düzenlenen uygulamalı eğitimlerle, genç kardeşlerimiz hem yaratıcılıklarını geliştiriyorlar hem de profesyonel mutfak ortamında çalışma şansı buluyorlar. Bu tür iş birliklerinin, öğrencilerimizin kariyerlerine ve kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Altınordu Belediyesi olarak, genç kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız ve onların eğitim hayatlarını desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Öğrenciler memnun

Ordu Üniversitesi Gastronomi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Kerem Ahıskalı, uygulamalı olarak eğitim almanın bilgi ve birikimlerini arttırdığını kaydederek, “Öncelikle Altınordu Belediyesi’nin üniversitemiz ile yapmış olduğu anlaşmadan dolayı minnettarız. Çünkü üniversite gördüğümüz teorik dersleri burada uygulamalı olarak yapma fırsatı bulduk. Çok misafirperver bir ortamdayız. Altınordu Belediyemizden her türlü desteği görüyoruz. Burada çok fazla araç gereç imkanı olduğu için gıdaları saklama yönteminden kırmızı etlerin yapılışına ve beyaz etlerin pişirilmesine kadar her şeyi öğrenebiliyoruz” ifadelerinde bulundu. Haber merkezi

Altınordu Belediyesi Sel Nöbetinde Altınordu Belediyesi Sel Nöbetinde

Editör: Soner Özdemir