3 farklı sanatçının sahne aldığı konserlerde Altınordululara unutulmaz bir gece yaşatıldı.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak Milli Mücadele'yi başlattığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık ateşinin yandığı gün olan 19 Mayıs, 105'inci yılında Altınordu Belediyesi’nin düzenlediği konserlerle dün coşkuyla kutlandı. Altınordu Belediyesi Ücretsiz Otopark Alanı’nda düzenlenen konsere binlerce gencin yanı sıra Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Belediye Başkanı Cihat Albayrak da katıldı. İlk olarak Ordulu rap sanatçısı Tuğrul Bektaş ve DJ Seyitcan’ın sahne aldığı etkinlikte gecenin finalini son ayların çıkış yapan gözde sanatçıları Mehmet Kılınç ve Enes Kılınç kardeşler yaptı. 7’den 70’e yoğun ilginin olduğu konserlerde Altınordulular unutulmaz bir gece yaşadı.

19 Mayıs Altınordu 2

Başkan Tepe: Milli Bayramları Coşkuyla Kutlayacağız

Konser alanını dolduran vatandaşlara seslenen Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, milli bayramların coşkusunu her yıl arttırarak devam ettireceklerini söyledi. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ve gösterdiği hedefe yılmadan, yorulmadan yürüyeceklerini belirten Tepe, “Altınordu’da yepyeni bir başlangıca geliyoruz demiştik, yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Bundan böyle Altınordu’da milli bayramların coşkusunu her geçen yıl arttırarak devam ettireceğiz. Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe yılmadan ve yorulmadan hep beraber koşa koşa gideceğiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız hepimize kutlu olsun. Şanla, şerefle dolu tarihimizle bizlere bu güzel günü yaşatan başta Ulu Önderimiz, ezeli ve ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Türk gençliği olarak bize düşen görev de bundan sonra; sanat, bilim, bilişim, teknoloji başta olmak üzere her alanda yepyeni zaferler kazanmaktır” dedi.

Başkan Tepe, konuşmasının ardından Mehmet ve Enes Kılınç kardeşlere çiçek takdiminde bulundu.

Başkan Hilmi Güler Birlik mesajı verdi

Programa katılarak gençlerin coşkusuna ortak olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise sahnede yaptığı konuşmada Ulaş Tepe’den övgü dolu bahsetti. Güler, “Gerçekten muhteşemsiniz Ordu. Sizi tebrik ediyoruz. Ulaş kardeşime de başarılar diliyorum. Büyük başarıyla seçimi kazandı. Şimdi beraber çalışıyoruz. Sizlere güzel hizmetler edeceğiz. 105 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, komşu vilayetimiz Samsun’da Bandırma gemisiyle bağımsızlık savaşını başlattı. Dolayısıyla burada 105 yıl önce ateşi yakılan bağımsızlık savaşının bugün mutlu gününü yaşıyoruz. Böyle güzel orkestrayla, kıymetli sanatkarlarımızla Ordu’muzu daha güzel bir hâle getireceğiz. Güzel hizmetleri Ulaş kardeşimle birlikte yapacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Mehmet Kılınç ve Enes Kılınç kardeşler birbirinden güzel şarkılar söyledi. Alanı dolduran binlerce genç, seslendirilen şarkılara heyecanla eşlik ettiler. Haber merkezi

19 Mayıs Altınordu 3

Ordu'da 19 Mayıs'a Özel Paraşüt Gösterisi Ordu'da 19 Mayıs'a Özel Paraşüt Gösterisi

Editör: Soner Özdemir