Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Ünye 1957 Spor'da transfer edilen Mertcan Çam, bir anda herkesi geçmiş yıllara götürdü. Trabzonspor altyapısında yetişen ve geçen sezon TFF 3.Lig'de Bayrampaşaspor A.Ş. forması ile 23 maça çıkan kanat oyuncusu Mertcan Çam, kariyerinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig'de forma giyecek. Altı sene önce Beşiktaş'a transfer olan ancak bu transferde haberi olmayan Mertcan Çam, kariyerine Ünye 1957 Spor'da devam edecek. Mertcan Çam'ın adı darp olayları ile de gündeme gelmişti.

mertcan çam

Şanlıurfa'da Başkandan Dayak Yedi Erzincan'a Kaçtı

Trabzonspor'dan kiralık olarak Şanlıurfaspor forması giyen Mertcan Çam, 1.5 sezon forma giydiği Şanlıurfaspor'dan alacakları sebebiyle kulübü TFF'ye vermişti. Şanlıurfaspor Kulüp Binası'nda o dönemin kulüp başkanı Emin Yetim tarafından dövüldüğü ortaya çıkan Mertcan Çam'ın olay gecesi Şanlıurfa’dan kaçtığı araba ile geldiği Erzincan’dan ağabeyi Yiğit Çam tarafından alınıp memleketi Trabzon’a götürülmüştü. Başkandan şikayetçi olan Mertcan Çam'ın şikayet sonrasında ise PFDK tarafından sürekli hak mahrumiyetiyle cezalandırılan Emin Yetim'e ömür boyu statlara girememe cezası verilmişti. Bu ceza ise 2022 yılında sona erdi.

Adsız-7

' 'Acaba beni hiç gördüler mi? Saçlarım ne renk?'

Bu olayın üzerinden bir sene geçmesiyle birlikte Mertcan Çam'ın ismi farklı bir olayla gündeme geldi. 1995 doğumlu oyuncu Mertcan Çam'ın kağıt üzerinde Beşiktaş ile sözleşme imzaladığı ortaya çıkmış hatta dönemin başkanı Fikret Orman, "Mertcan ile imzaladığımız sözleşmeyi feshettik" açıklamasını yapmıştı. Mertcan Çam ise Beşiktaş'a transfer olduğundan haberi olmadığını söylerken Çam, Orman'ın bu sözlerine sosyal medyadan yaptığı paylaşımla şu şekilde cevap vermiş, Siyah Beyazlı ekip taraftarlarının tepkisiyle karşı karşıya gelmişti o dönem sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Acaba beni hiç gördüler mi? Saçlarım ne renk?' demişti.

mertcan çammm

Trabzonspor'da Sadece Dört Maç Oynadı

Atilla Türker'in ortaya çıkardığı özel haberde o dönem Trabzonspor'dan Mertcan Çam'ı kağıt üzerinde transfer eden Beşiktaş'ın futbolcu için 885 bin dolar fesih bedeli ödeyeceği öğrenilirken aynı zamanda Mertcan Çam transferi faturasının 3 milyon Euro tutarında olduğu ortaya çıkmıştı. Mertcan Çam, Trabzonspor'dan ayrıldıktan sonra hiç Beşiktaş'ta forma giymedi. Süper Lig'de sadece bir kez sahaya çıkan Çam, altyapısında yetiştiği Trabzonspor forması ile de sadece dört resmi müsabakada oynamıştı.

SAMET KARADAĞ