Sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile sanayi ve ticaret konusunda faaliyet gösteren STK temsilcileri hazır bulundu.

Yeni Hükümet Konağı Yerleşkesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Ordu Valisi Muammer Erol, il genelinde tamamlanan ve yapımı devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verdi. 2023 yıl sonu itibarıyla Ordu’daki kamu yatırım projesi sayısının 415 olduğunu belirten Vali Erol, yatırımların toplam proje bedelinin ise yaklaşık 36 Milyar 348 Milyon TL olduğunu söyledi.

vali toplantı 2

Vali Erol “Yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın İl Yatırım Takip Sistemi’ne (İLYAS) girmiş olduğu verilere göre; ilimizde yürütülen 392 adet kamu yatırım projesinden 196 adedi devam eden proje iken, 23 adedi ihale, 15 adedi tasfiye ve 81 adedi proje aşamasında bulunmaktadır. Yıl içerisinde 77 adet projede %100 fiziki gerçekleşme sağlanarak yatırımlar tamamlanmıştır.” dedi. Erol, “İlimizdeki toplam 415 yatırım projesinin 57 adedi Ordu Büyükşehir Belediyesi ve OSKİ Genel Müdürlüğü’ne, 108 adedi ilçe belediyelerine, 250 adedi ise yatırımcı il ve bölge müdürlüklerine aittir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda ilçe belediye başkanları, ilçelerinde yürütülen proje ve yatırımların son durumları hakkında bölge müdürlerinden detaylı bilgiler aldılar ve taleplerini ilettiler.

Haber Merkezi

Vali Erol Ev Ev Geziyor Vali Erol Ev Ev Geziyor

Editör: Merve Tepecik